Yeni Merkez Camii’nde ilk namaz kılındı

4 yıldır yapımı süren Derince Yeni Merkez Camii’nde dün ilk namaz kılındı. Cuma namazında yeni camii adeta doldu taştı. Bazı vatandaşlar camide namaz...

BÜYÜT

4 yıldır yapımı süren Derince Yeni Merkez Camii’nde dün ilk namaz kılındı. Cuma namazında yeni camii adeta doldu taştı. Bazı vatandaşlar camide namaz kılacak yer kalmadığı için başka camilere gitti.

Belediye Başkanı Ali Hayar Bulut döneminde (Nisan 2007) temeli atılan Kent Meydanı ve Katlı Otopark Projesi’nin en önemli ayaklarından biri olan Derince Yeni Merkez Camii artık ibadete açıldı. Mimari açıdan bölgenin en görkemli camisi olan Derince Yeni Merkez Camii, 2 bin 500 kişilik cemaate kapılarını açacak kapasitede yapılmıştı ve dün vatandaşlara kapılar açıldı. Uzun süredir ilçede konuşulan ramazan ayında yeni camide namaz kılınacak hayali artık gerçek oldu.

TIKLIM TIKLIMDI
Yapımı tam 4 yıl süren Yeni Merkez Camii’nde ilk namaz dün kılındı. Vatandaşlar Cuma Namazı’nı kılmak için Yeni Merkez Camii’ne akın etti. Namazdan yaklaşık 1 saat öncesinden camiye gelen vatandaşlar cami içinde yer bulmakta zorlandılar. Namaz saatine az bir süre kala ise adeta doldu taştı.

NAMAZ KILAMAYANLAR OLDU
Camiinin içinde yer kalmayınca cami cemaati cami dışına örtü sererek namaz kıldı. Caminin bayan giriş bölümü önünde namaz kılan vatandaşlar uyarı üzerine bulundukları yerden ayrılmak zorunda kaldı. Bazı vatandaşlar çok kalabalık olduğu için başka bir camiye gitti. Namazı kaçıran vatandaşlar ise namaz kılamadan camiden ayrıldı. Ayrıca AKP Milletvekili Zeki Aygün, eski Bekirpaşa Belediye Başkanı Abdullah Köktürk, Derince Belediye Başkan YardımcısıAdnan Balcı, CHP İlçe Başkanı Hakan Savaş gibi isimler de camiye gelerek Cuma namazını burada kıldılar.

26 Ağustos 2011 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR