Çayırova Belediye Başkanı Demirci, direksiyona geçti!

Çayırova ve Yenimahalle İlköğretim Okulları, Kent Park, Kültür Merkezi, Sosyal Tesis, Garaj Ve Lojistik Merkezi, At Binicilik Ve Cirit Alanı, Semt Ko...

Çayırova ve Yenimahalle İlköğretim Okulları, Kent Park, Kültür Merkezi, Sosyal Tesis, Garaj Ve Lojistik Merkezi, At Binicilik Ve Cirit Alanı, Semt Konakları gibi devam eden ve tamamlanan projelerin incelendiği gezide, planlanan proje alanları da gezildi. Demirci, AK Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyelerinin bulunduğu yatırım gezisinde çalışmalar ve projeler hakkında da birer birer açıklamalarda bulundu.

 

“HEDEFLERİMİZE İLERLİYORUZ”

2014 yılından bu yana Çayırova’nın çehresini değiştiren yatırımlara imza atan Çayırova Belediyesi’nin 2 yıllık süreçte geldiği noktayı düzenlediği gezi ile belediye meclis üyelerine anlatan ve yeni yatırımlar hakkında bilgiler veren başkan Demirci, “2 yılda yapılan çalışmaları meclis üyelerimizle birlikte değerlendiriyoruz. Bu güne kadar birçok park yaptık. İlçemizin tamamında doğalgazı tamamlamak üzereyiz. Altyapı ve üstyapıda çok yol aldık. İlçemizin temiz ve bakımlı olması için hizmet araçlarımızın sayısını arttırdık. Caddelerimizi prestijli hale getirmeye çalıştık. Tabiki bu çalışmalarımıza ek olarak birçok projemizin de startını verdik. Sosyal Tesis, Garaj ve Lojistik Merkezi, At Binicilik Ve Cirit Alanı, Semt Konakları gibi projelerimiz tamamlanmak üzere. Bu yıl içerisinde Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, 3 Yeni Kapalı Semt Pazarı, Kent Park ve Kültür Merkezimizin temellerini atarak hızla çalışmalarımızı sürdürmeyi hedefliyoruz. Bunlara ek olarak ulaşım alanında yeni projelerimizin de planlamalarını tamamlamak üzereyiz. Sadece bu yıl başlayacağımız çalışmalarımızın toplam maaliyeti 180 Milyon TL’yi buluyor. Titizlikle emin adımlarla hedeflerimize ilerliyoruz.” diye konuştu.

 

180 MİLYON TL’LİK YATIRIM

2016 yılı içerisinde Devlet, Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyesi kaynaklı, yaklaşık 180 Milyon TL’lik yatırım yapılacağını aktaran Demirci, yatırım gezisinin startını 24 derslikli Çayırova İlköğretim Okulu inşaatından verdi. Devam eden projenin tamamlanması için 2 aylık bir süreyi ön gördüklerini aktaran Demirci, okulun tamamlanması ile birlikte mevcut okulun yıkımının yapılacağını ve yerine modern görünüme sahip bir kültür merkezi inşa edeceklerini belirtti.

 

YENİ PROJELER

İnceleme gezisine Kültür Merkezi Proje alanı ve Kent Park Proje alanından devam eden başkan Demirci, her iki projenin de ilçeye büyük bir değer katacağını dile getirdi. İlk olarak Kent Park Projesine başlayacaklarını belirten Demirci, kafeteryaları, restorantları, alışveriş merkezleri ve dinlenme alanları ile çok yönlü bir kültürel ve toplumsal içerikli tesisi hizmete sokacaklarını ifade etti. Kültür Merkezi projesi hakkında da açıklamalarda bulunan Demirci, sinemalar, nikah salonları, kültür salonu gibi birçok alanı Kültür Merkezi bünyesinde hizmete açacaklarını ve hem Yenimahalle, hem de Çayırova Mahallesine hitap edecek semt konağının da yine proje dahilin de olduğunu söyledi.

 

YERİNDE İNCELEME

Yatırım gezisine cumhuriyet Mahallesi’nden devam eden Demirci, Garaj ve Lojistik Merkezi Projesini, Kapalı Semt Pazarı Proje alanını ve yapılan yeni parkları meclis üyeleri ile birlikte yerinde inceledi. Planlanan ve devam eden projeler ile Çayırova’nın eksikliklerini birer birer tamamlayacaklarını vurgulayan Demirci, modern bir ilçenin inşasını el ele sürdüreceklerini söyledi.

 

2 AYDA HİZMETE GİRİYOR

Semt konakları projelerinin devam eden inşaatlarını da inceleyen heyet, Akse ve Emek Mahallelerindeki devam eden inşaat alanlarını gezdi. Her iki Semt Konağının da yaklaşık 2 ay içerisinde hizmete gireceğinin bilgisini veren Demirci, çocuk kulüpleri, bilgievleri, kütüphaneler, bilişim sınıfları, aile sağlık yaşam merkezleri, kurs merkezleri ve muhtarlıkların bu iki semt konağı içerisinde hizmet vereceğini vurguladı.

 

TOKİ İNŞAATI

Devam eden bir diğer proje alanına geçerek Sosyal Tesis Projesini meclis üyelerine tanıtan Demirci, Çayırova’nın bir eksiğini daha gidereceklerini aktardı. Her kesime hitap edecek bir hizmetin verileceği sosyal tesisin örnek bir çalışma olduğunu aktaran başkan Demirci, inceleme gezisine Emek Mahallesi’nde noktayı koydu. TOKİ konutları alanı çevresinde 20 dönüme yakın bir park oluşturduklarını belirten Demirci, parkın kısa sürede hizmete açılarak Çayırova’lılara hizmet vereceğini aktardı. 9 mahallenin tamamında projeleri ve devam eden çalışmaları inceleyen heyet, programını burada noktaladı.

 

DEMİRCİ DİREKSYİONU ALDI

Birçok proje ve çalışmanın gezildiği yatırım gezisine katılan tüm meclis üyelerine teşekkürlerini ileten Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, gezi boyunca belediye otobüsünü kendisi kullandı. Gayet samimi ve sıcak ortamda gerçekleşen gezinin sonunda meclis üyeleri ile karar alarak bu gezilerin ara ara yapılması gerektiğini ifade eden Demirci, Çayırova’nın değişimin devam edeceğini söyledi.

23 Şubat 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR