AKP’li kadınlardan Gebze çıkarması

AKP İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tunçel ve yönetim kurulu üyeleri seçim çalışmaları kapsamında Gebze’ye çıkarma yaptı.AKP İl Kadın Kolları Başkanı Oya...

BÜYÜT

AKP İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tunçel ve yönetim kurulu üyeleri seçim çalışmaları kapsamında Gebze’ye çıkarma yaptı.

AKP İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tunçel, yönetim kurulu üyeleri Ayşe Çolak, Ayşe Neşe Dolanbay, Nermin Yurdasavaş, Sevim Beşer, Melahat Çınar, Kezban Timurlenk, Göksel Kaya, Mahberi Gören, Munise Şahin, Fatma Şahin ve İlçe Başkanı Vasfiye Aydın ile birlikte Gebze’de geniş katılımlı bir toplantı gerçekleştirdi. Halkın ilgisinin yoğun olduğu toplantıda Oya Tunçel şunları kaydetti:

POZİTİF AYRIMCILIK
“Kadınlarımızı her alanda daha güçlü hale getirmek için Anayasa değişikliği ile pozitif ayrımcılık ilkesini getirdik. Şiddete uğrayan kadınlara danışmanlık hizmeti veren ALO183 hattını açtık. Şiddete uğrayan kadınlara hizmet vermek amacı ile sığınma evleri açtık, kadınlara istihdamı artırmak amacıyla hazırladığımız istihdam paketiyle, mevcut istihdama ilave olarak işe alınan kadınlar ile 18- 29 yaş arası gençlere ait SGK işveren priminin 5 yıl boyunca kademeli olarak işsizlik sigortası fonundan karşılanmasını sağladık.”

BROŞÜR DAĞITTILAR
Tunçel evde bakım hizmetinden ve özürlü maaşından ailelerin faydalanabilmesi için vatandaşları bilgilendirdi. AKP İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri, Gebze ilçesinde seçim çalışmalarına hız verdi. İl yönetim kurulu üyeleri Ayşe Çolak, Ayşe Neşe Dolanbay, Nermin Yurdasavaş, Sevim Beşer, Melahat Çınar, Kezban Timurlenk, Göksel Kaya, Mahberi Gören, Munise Şahin, Fatma Taştan, ilçe başkanı Vasfiye Aydın ile birlikte Gebze pazarın da halka broşür dağıtarak vatandaşla sohbet edip halkın nabzını tuttular.

ÇOCUKLARA YAKIN İLGİ
AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tunçel, Gebze’nin Cumhuriyet Mahallesi’nde de vatandaşlarla sohbet etti. Kadınların ve çocukların yoğun ilgisiyle karşılaşan Oya Tunçel çocuklarla yakından ilgilendi. Tunçel, eğitimin hak ettiği seviyeye ulaştığını ileri sürerek, “Geliri yeterli olmayan ailelerimizin hesabına ilk ve orta öğretime devam eden çocuklarının adına her ay para yatırdık. İlköğretime devam eden erkek öğrenci için aylık 30, kız öğrenci için aylık 35, ortaöğretime devam eden erkek öğrenci için aylık 45, kız öğrenci için aylık 55 lira ödüyoruz” dedi.

21 Mayıs 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR