Çarpık yapılaşmanın karşısındayız.

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Dünya Konut Günü dolayısıyla bir basın açıklaması yayınladı. Açıklamasında kentleşmenin sağlıklı bir şekilde...

BÜYÜT

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Dünya Konut Günü dolayısıyla bir basın açıklaması yayınladı. Açıklamasında kentleşmenin sağlıklı bir şekilde yapılandırılması için kurallara titizlikle uyulması gerektiğini ifade eden Doğan, deprem riski ile karşı karşıya olan İzmit’in de bu konuda titiz davranması gerektiğine dikkat çekti.
 
ÖNCE GÜVENİRLİ YAPILAR
Bireysel olarak yapılan yapıların yerini 1980’li yıllardan sonra site olarak tabir edilen toplu konutların aldığını belirten İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, “Bu konutlara baktığımızda daha çok güvenliği, sosyal imkânları sağlanmış, çevre düzenlemesinin yapılmış olduğunu görüyoruz. Bu yapılar kentin karmaşasının dışında insanlara rahat bir ortam sunan evler olarak sunulmaktadırlar. Yapıların kullanıcılarının öncelikle dikkat etmesi gereken nokta güvenilirlik ve sağlamlık olmalıdır. Deprem riski ile karşı karşıya olan İzmit ve çevresinde bu olmazsa olmaz bir kuraldır. Ev alırken büyüklüğünden, manzarasından öte yapımında kullanılan malzemeye dikkat etmek gerekir. Ailemiz ve sevdiklerimizin hayatını devam ettirdikleri bu alanlarda öncelik her zaman bu olmalıdır” dedi.
 
PARA İÇİN  CANLAR  TEHLİKEYE ATILMAMALI
Yapıların sağlamlığı konusunda üretici ve denetçilere de büyük sorumluluk düştüğünü ifade eden Doğan, “ Hiçbir firma birkaç kuruş fazla kazanmak adına insanların hayatını tehlikeye atmamalıdır. Bunu yapan ya da yapımına göz yumanlar suçludur. O nedenle biz İzmit Belediyesi olarak bu konuda son derece kararlı bir duruş sergiliyoruz. Usulüne göre yapılmayan hiçbir yapıya ruhsat vermiyoruz. Sürekli denetimlerimizle bu sorunun önüne geçmeye çalışıyoruz. Çarpık yapılaşmanın karşısında her zaman aynı tavrı sergileyeceğiz” şeklinde konuştu.

12 Ekim 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR