%100 istihdam garantili kurs açılıyor

Kocaeli Üniversitesi ile Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) arasında işbirliği protokolü imzalandı. Gerçekleşen son İl İstihdam ve Mesleki Eği...

Kocaeli Üniversitesi ile Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) arasında işbirliği protokolü imzalandı. Gerçekleşen son İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısının ardından yapılan protokol ile Kocaeli Sivil Havacılık Yüksek Okulu’nda, 200 kursiyere Uçak Bakım Teknisyeni Mesleki Eğitim Kursu verilecek.

 

GÜZELOĞLU İMZALADI

Bu arada söz konusu proje ile ilgili olarak hazırlanan protokole Vali Hasan Basri Güzeloğlu ile Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sezer Komsuoğlu ve İŞKUR İl Müdürü Öztekin Kaşukci tarafından imza atıldı.

 

KALİFİYE ELEMAN SORUNU

Protokol töreninde konuşan Vali Güzeloğlu, Kocaeli’de iş gücü ve istihdam piyasasının yüksek olduğunu dile getirdi. Güzeloğlu, “Kalifiye eleman yetiştirme bu noktada çok önemli. Ne kadar kursun açıldığına değil, bu kurslar sonucunda kaç nitelikli personelin iş piyasasında yerini aldığı önemlidir” diye konuştu.

 

İŞ GARANTİLİ KURS

Bu arada protokol ile açılacağı belirtilen kursun 19 Kasım 2014’te başlayacağı ve 29 Nisan 2015 tarihinde ise sona ereceği belirtildi. Kurs için imzalanan protokolde, kursa katılan kursiyerlere İŞKUR tarafından günlük 20 TL ödeme yapılacağı belirtildi. Ayrıca İş Kazası ve Meslek Hastalıkları Sigortaları’nın da yine kurum tarafından karşılanacağı ve kursu başarı ile bitiren elemanların tamamının istihdam edileceği öğrenildi.

23 Ekim 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR