Girne Amerikan Üniversitesi 2000 yeni öğrencisine burs veriyor

Girne Amerikan Üniversitesi LYS tercihlerini yapacak öğrencilerden tercihleri arasında Girne Amerikan Üniversitesi’ne de yer vererek, burs imkanlarınd...

BÜYÜT

Girne Amerikan Üniversitesi LYS tercihlerini yapacak öğrencilerden tercihleri arasında Girne Amerikan Üniversitesi’ne de yer vererek, burs imkanlarından yararlanmalarını istedi. 7 yıl boyunca geçerli olan burslarda yüzde 100-75-50 oranlarında indirim mevcut
Ayrıca Gazi, Öğretmen, TSK personeli, Polis, Büyükelçilik personeli ve sarı basın kartı olan basın mensubu çocuklarına emeklileri dahil yüzde 50 ve şehit çocuklarına, milli sporculara % 100 (üniversite takımlarında yer almak kaydıyla) indirimin mevcut olduğu belirtildi. Yurtdışı kampüslerinde de geçerli olan kurslarda sosyal, kültürel ve sportif kulüplerde faal olan öğrenciler ayrıca burslardan yararlanabilmektedirler.
KENDİ ENERJİSİNİ KENDİ
ÜRETEN TEKNOPARK
Girne Amerikan Üniversitesi 68 ülkeden öğrencisi, 24 ülkeden akademisyen kadrosu ile tam bir uluslararası üniversitedir. Kaliteli İngilizce eğitimi veren üniversite Dünya’da 140 üniversite ile akademik işbirliği bulunmaktadır. Teknik alt yapısı üst düzeyde bir üniversitedir. Mühendislik Fakültesi öğrencilerine hizmet veren Teknoparkı 10.000 metre karenin üzerindedir. İçinde eğitim ve ARGE laboratuarları mevcuttur. Teknopark kendi enerjisini alternatif enerji kaynaklarından (rüzgar ve güneş) üretebilme teknolojisine sahiptir.
BİLİŞİM İŞBİRLİĞİ AĞI
Dijital Kütüphanesi ABD ve AB Üniversiteleri ile bilişim alanında da işbirliği bulunmaktadır. 3 kıta tek üniversite anlayışı ile Uluslararası akademik eğitim veren üniversitenin Canterbury-İngiltere, ABD ve Singapur’da kampüsleri bulunmaktadır. Yurtları kaliteli , konforlu ve ekonomiktir. 1 erkek öğrenci yurdu ve 2 kız öğrenci yurdu bulunmaktadır. Üniversite servisleri ücretsizdir. Her saat ring servislerimiz kampüs, yurtlar ve Girne‘ye öğrencilerimizi ulaştırmaktadır. Ayrıca günde 3 servis Lefkoşa‘ya servislerimiz mevcuttur. Girne Amerikan Üniversitesi bünyesinde 8 fakülte, 5 yüksekokul ve 1 meslek yüksekokulu; 48 lisans, 9 önlisans, 31 yüksek lisans ve 10 doktora programı bulunmaktadır.
ULUSLAR ARASI SERTİFİKA PROGRAMLARI
Girne Amerikan Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (GAUSEM), AB onaylı çeşitli programlarda uluslararası sertifika programları düzenlemektedir. 2012-2013 Akademik Eğitim yılında üniversiteyi kazanan her öğrenciye 1 ay süreyle İngilizce Hazırlık öncesi, İngilizce Hazırlık kursunu İstanbul yada İngiltere’de ücretsiz olarak veriyoruz. Başbakanlık Kredi ve Yurtlar Kurumunun , burs ve kredilerinden Üniversitemiz öğrencileri yararlanabilmektedirler.


Girne Amerikan Üniversitesi yarın, Cuma ve Cumartesi günü İzmit Sabri Yalım Parkı’nda üniversite adaylarına tercihlerinde hizmet vereceği belirtildi. Üniversitenin Kocaeli-Sakarya Temsilciliği Fethiye Caddesi Öztalay İşhanı Büro Katları 1. katında haftanın 6 günü olmak üzere, 12 ay boyunca hizmet vermektedir.

25 Temmuz 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR