7 Yıldızlı ilçe Başiskele

ALTINTAŞ’TAN AYAZ’A TEŞEKKÜR Başiskele Muhtarlar Derneği Başkanı İlhan Altıntaş’ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda Altıntaş, “Uyumlu çalı...

BÜYÜT

ALTINTAŞ’TAN AYAZ’A TEŞEKKÜR

Başiskele Muhtarlar Derneği Başkanı İlhan Altıntaş’ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda Altıntaş, “Uyumlu çalışmalarından ve hizmetlerinden dolayı” Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’a ve çalışanlarına teşekkür etti.

 

BAŞKAN AYAZ: MARMARA’NIN İLK VE TEK 7 YILDIZLI İLÇESİ BAŞİSKELE

Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz konuşmasında;  Başiskele vizyonuna uygun adımlar attıklarını ve her zaman vatandaş odaklı çalıştıklarını belirterek göreve başladığımız ilk günden itibaren öngörülerimiz, projelerimizle ve yatırımlarımızla Başiskele’yi bugün tam 7 yıldızlı ilçe haline getirdik dedi.

 

Başiskele’nin güzelliklerinden bahseden başkan Hüseyin Ayaz ilçenin adeta saklı bir bahçe gibi keşfedilmemiş bakir alanlardan oluştuğunu, mükemmel güzellikleriyle yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çektiğini söyledi.

 

SAKLI BAHÇEMİZ 7 YILDIZLI KENTİMİZ

Başiskele’nin 7 yıldızlı değerini şöyle açıkladı: " Saklı bahçemizi 7 YILDIZLI KENT yaparak Türkiye’nin keşfine açıyoruz. Özellikle Marmara Bölgesindeki illerimizde yaşayan vatandaşlarımızın doğa özlemini gideren yeni, rüya gibi bir hayat arayışına cevap vermeyi hedefliyoruz. Çünkü biliyoruz ki Başiskele “tüm öz değerleri ve tüm doğal kaynakları" ile ulaşılmayı bekliyor. Yaşanılası bu şehrin her metrekaresi keşfinizle daha da kıymetlenecek.

 

SAĞLIKTA YILDIZ

“Her şeyin başı sağlık” hedefiyle Başiskele’ye Marmara’nın en büyük sağlık kompleksini inşa ediyoruz. Sağlık alanında attığımız bu adımla; Yalova, Sakarya, Kocaeli merkezinde yaşayan vatandaşlarımız da faydalanacak. Bölgenin sağlık başkenti olacak Başiskele ile birlikte sağlık turizmi de başlayacak, sağlık için kente gelenler doğal güzelliklerin büyüsü ile kenti keşfe başlayacak.

 

TURİZMDE YILDIZ

Marmara’nın vazgeçilmez yaşam merkezi Başiskele, lüks konutları, konforlu otelleri, doğa içinde bungalov evleri, eğlenceli yaşam alanları ve doğasıyla yerli - yabancı turistlerin bir ömür konaklayacağı bir kent olacak. Saklı doğamız gün yüzüne çıkarak güzel anlarınıza tanıklık edecek, unutulmaz hatıralarınızın ana mekanı olacak. Özellikle doğayı insanla buluştururken öz kaynaklarımızı koruyarak kentin dokusuna da sahip çıkamaya devam edeceğiz.

 

YATIRIMLARDA YILDIZ

Marmara’ya kıyısı olan İstanbul, Bursa gibi illerde yeni bir hayat kurmak isteyenlerin yeni cazibe merkezi haline gelen Başiskele; doğanın kalbinde lüks konutların yükseldiği bir şehre dönüştü. Önümüzdeki dönemde de yeni keşiflerin yeni başlangıçların ve yeni yatırımların da ana aktörü Başiskele olacak.

 

DOĞADA YILDIZ

Doğası, ormanları, denizi, suyu, havası ve doğa içindeki ağaç evleri, doğal yaşamı ile Başiskele, bir yeryüzü cenneti olarak insanımıza doğanın tüm nimetlerini sunuyor. Bu nimetlerin her bir karesinin değerli olduğunu biliyor, tüm vatandaşlarımızı bu güzellikleri görmeye davet ediyoruz.

 

LOKASYONU İLE YILDIZ

Başiskele lokasyonu ile; İstanbul, Yalova, Bursa’ya yakınlığı ile adeta Marmara’nın kavşak noktasında yer alıyor. Kocaeli’nin merkezindeki bu güzel kent, Marmara’nın insan, ticaret, turizm trafiğinin ana noktasında bulunarak yeni keşiflere durak oluyor.

 

EĞİTİMDE YILDIZ

Şehirleşme sürecinde çağdaş bir kentin yolu eğitimden geçer. Başiskele ile birlikte eğitim anlayışımızı da yeniden inşa ediyoruz. Gençlerimizin manevi değerlerine bağlı, özgüveni tam, katma değer yaratarak toplumda etkin rol oynayacak bir kimliğe sahip olmasını önemsiyor, eğitimi %100 destekliyoruz.

 

HUZURDA YILDIZ

Başiskele’de yaşayan bireylerimizin güvenli ve huzurlu bir kent özlemini gideriyor, ailelerin güvenli bir ortamda çocuklarını hayata hazırlamalarını önemsiyoruz. Asayiş konusundaki tüm önlemlerimizle “sokağın ev kadar güvenli” olması gerekliliğe dair adımlar atıyor, sakin, cesur bir kent kuruyoruz. Burada yaşayan herkes biliyor ki burada huzurlular, burada mutlular.

 

Mahallelerde planlamalar yapılırken sıkıntıları siz muhtarlarımız, uygulama esnasında da bizler çektik. Gecelerce uykusuz kaldık, gündüz kar çamur demeden koşuşturduk ama Allaha hamd olsun bugün Başiskele’nin 7 yıldızlı bir ilçe olmasını sağladık. Şimdi bu kazanımların tanıtımıyla ilgili ortak çalışmalar yapacağız. Önümüzdeki yaz aylarında doğa turizmi ve termal turizme ağırlık vereceğiz. Turizm acentalarıyla görüşmeler yapacağız. Ocak ayında katılacağımız Emitt fuarı bunlardan biridir.

 

Sosyal ve Kültürel hizmetlere de ağırlık vereceğiz.  2 haftada bir bayanlara yönelik seminerler ve sinema günlerimiz olacak. Ocak ayının ilk haftasında yapılan hizmetlerin ve yapılacak hizmetlerin planlaması ile ilgili sunum gerçekleştirilecek. Bu amaçla Başkan yardımcılarımız muhtarlarımızı ziyaret edecek, sizlerin beklentilerinizi dinleyecek ve taleplerinizi bizzat sizden yazılı olarak alacaktır. Ayrıca, Başkan yardımcılarımız ve kendilerine bağlı müdürlüklerin nasıl çalıştıkları hakkında muhtarlarımıza bilgiler aktaracaktır. Bu uyumlu çalışma ve koordinasyon sayesinde Başiskele’yi muhtarlarımız ile birlikte yönetmeyi amaçlıyoruz.

30 Aralık 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR