Sevim Deren, Turan Sarı’yı hainlikle suçladı

CHP İl Örgütü danışma kurulu toplantısı dün Kandıra’da gerçekleştirildi. Toplantıda Sevim Deren, Turan Sarı’yı eleştirerek, “Hakkımda açıklamalar yapa...

BÜYÜT

CHP İl Örgütü danışma kurulu toplantısı dün Kandıra’da gerçekleştirildi. Toplantıda Sevim Deren, Turan Sarı’yı eleştirerek, “Hakkımda açıklamalar yapan Turan Sarı bir haindir” dedi

Kandıra düzenlenen danışma kurulu toplantısına; CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, Milletvekilleri Hurşit Güneş, M. Hilal Kaplan ve İngiliz İşçi Partisi Milletvekili Ann Clywd katıldı. Toplantıda konuşan eski meclis üyesi ve eczacı Sevim Deren, “Benim haberim bile olmadan partili bazı arkadaşlar, basına demeç vererek adımızın gazetelerde yer almasını sağlıyorlar. Bir de yaptıkları açıklamaları görseniz şaşarsınız. Yok desteklemem, yok kolunu bile kaldırmam, yok elini bile sıkmam. Neyiz biz düşman mı? Benim için bu açıklamaları yapan Turan Sarı bir haindir” dedi.

“AÇIKLAMALARINI BEKLİYORUM”
Açıklamalarına devam eden Sevim Deren, “Kendisi Mustafa Öğren’den bir önce ANAP’lı belediye başkanı İsmail Genç’i desteklemiş ve bunun için de 160 kişinin oyunun ona gitmesini sağladığını itiraf etmiştir. Bu insanların hala partimiz de ne aradığını çok merak ediyorum. Ben partim için gecemi gündüzüme katarak çalışırken hakkımda hiç de hak etmediğim halde böyle haberler çıkmasına artık tahammül edemiyorum. Beni bu güne kadar destekleyen ve beni bu yere getiren parti tabanıma teşekkür ederim. Neymiş parti tabanı beni istemiyormuş. Ne yaptım da parti tabanım beni istemiyormuş. Bunları açıklamalarını bekliyorum” şeklinde konuştu.

“EN BÜYÜK YARDIMCIMIZ CENGİZ KAN”
Partisinin Kandıra danışma kurul Toplantısı’na İngiliz İşçi Partisi Milletvekili arkadaşı ile katılan Milletvekili Hurşit Güneş, Kandıra Belediye Başkanı Cengiz kan’ı CHP’nin en büyük yardımcısı olarak kabul ettiklerini açıkladı. Güneş, “Önemli bir dönemden geçiyoruz. Yerel seçime hazırlanıyoruz. Yerel seçimlerdeki başarımız için birlik ve inanç olmalıdır. Kandıra belediye başkanı bizim seçimi kazanma şansımızı arttırıyor. AKP meclisleri belediye yolsuzluklarının altını imzalayarak bize inanılmaz bir şans yaratıyorlar. Bizim bu seçimleri burada almamamız için hiçbir neden yoktur. Adam adeta bize çalışıyor” ifadelerini kullandı.


“BASIN YOLUYLA YAPILAN KAVGALAR ARTIK BİTTİ”
Toplantıda konuşan CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, “Kendi aramızda ve basın aracılığıyla tefrika halinde bir savaş ve açıklamalar dizisi izlemek zorunda bıraktınız bizi. Ben bunu istemiyorum ve izin vermeyeceğim. Artık bitti. Yerel basında sizlerin kısır çekişmelerinizi izlemekten herkes bıktı. Bizim için önemli olan CHP’li birinin burada belediye başkanı olmasıdır. Ayrıca hepiniz, hepimiz o kişiyi sonuna kadar desteklemek ve seçimi kazanmak için ne isteniyorsa bunu sonu kadar yapmak ve bu şarta uymak zorundayız. Adayımızı belirlemek için önseçim şarttır ve bunu da yapacağız. Bir ay içinde tekrar toplanıp duruma bir kez daha bakıp inceledikten sonra gerekeni yapacağım ve artık kısır tartışma ve çekişmeler istemiyorum” dedi.

“BU SEÇİMİ KAZANMAMIZ GEREKİYOR”
Konuşmasına devam eden Kuşkan, “Seçime kadar herkes sussun, artık CHP konuşsun. Göz yumamam. Sert konuşuyor gibi görünebilirim. Kimseler kusura bakmasın. Herkes dikkatli ve hassas olmalıdır. Burada 37 bin seçmen var. 92 köyde toplam 25 bin seçmen var ve Kandıra gibi bir tane daha ilçe yok. Kimsenin köyü falan kalmadı; ama buranın hala var. En büyük yardımcımız olarak karşımızda Cengiz Kan var. Bu seçimi kazanmamız gerekiyor” dedi.

“AB ÜYESİ OLUN SIKINTILARINIZ BİTSİN”
Hurşit Güneş’in konuğu olarak Kandıra’ya gelen İngiliz İşçi Partisi Milletvekili Ann Clywd yaptığı konuşmada, “Eğer AB üyesi olursanız tüm sıkıntılarınız hallolur. Milletvekillileriniz tutuklanmaz, öğrenciler özgür olur, vatandaşlar özgürce hareket eder ve AB üyesi devletlerin hükümetleri vatandaşlarına sizin davrandığınız gibi davranamaz. Birçok kez Türkiye’ye geldim; ama bu kez geldiğimde 8 milletvekilinin tutuklanmış olduğunu öğrendim ve çok üzüldüm. AB üyesi olursanız sıkıntılarınız biter” dedi.

26 Aralık 2012 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR