Bülent Ortaçgil 30 Ekim’de VKV’de

Vehbi Koç Vakfı Ford Otosan Gölcük Kültür ve Sosyal Yaşam Merkezi etkinlikleri 30 Ekim’deki Bülent Ortaçgil konseri ile devam ediyor. Ücretsiz halk k...

BÜYÜT

Vehbi Koç Vakfı Ford Otosan Gölcük Kültür ve Sosyal Yaşam Merkezi etkinlikleri 30 Ekim’deki Bülent Ortaçgil konseri ile devam ediyor. Ücretsiz halk konserine rezervasyonlar www.vkvfordkultur.org.tr adresinden yapılıyor.

 

Ford Otosan’ın Kocaeli’nin sosyal ve kültürel hayatına yönelik gerçekleştirdiği yatırımlardan Vehbi Koç Vakfı Ford Otosan Gölcük Kültür ve Sosyal Yaşam Merkezi, Bülent Ortaçgil konseri ile etkinliklerini sürdürüyor. Müzisyenin geçtiğimiz günlerde sağlık durumundan ötürü ertelenen konseri 30 Ekim 2014 Perşembe günü saat 20:00’de başlayacak. Katılımın ücretsiz olduğu etkinlik için www.vkvfordkultur.org.tr internet adresinden rezervasyon yapılabiliyor.   

Yediden yetmişe herkesin müziğine aşık olduğu Bülent Ortaçgil’e klavyede Baki Duyarlar, davulda Cem Aksel, bas gitarda Gürol Ağırbaş, perküsyonda Birol Ağırbaş ve elektrik gitarda Barlas Tan Özemek eşlik edecek.

1950 Ankara doğumlu olan Bülent Ortaçgil, folk, caz, rock ve halk müziği etkili çalışmalarını 1971 yılından beri aralıksız sürdürüyor. “Benimle Oynar mısın?”, “Olmalı mı, Olmamalı mı?”, “Kediler” ve “Şık Latife” gibi şarkıları ile tanınan Ortaçgil, Sezen Aksu, Onno Tunç, Yeni Türkü, Erkan Oğur, Ayşegül Aldinç, Leman Sam, Akın Eldes ve Zuhal Olcay gibi müzisyenlerle de çalışmalar gerçekleştirdi.

Vehbi Koç Vakfı Ford Otosan Gölcük Kültür ve Sosyal Yaşam Merkezi, faaliyete geçtiği günden bu yana bölge halkının sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlıyor. Doğal ortamı, bahçesi ve ödüllü mimari yapısının yanı sıra etkinlik programında kişisel gelişim, sanat kursları, sergiler, sahne sanatları ve müzik faaliyetleri ile zengin bir kültürel ortam sunuyor. Sanatın geliştirici, öğretici, birleştirici özellikleri; sanatsal organizasyonlar sayesinde kültürlerin buluşmasına, korunmasına ve geleceğe aktarılmasına fayda sağlıyor. Merkez, klasik müzik dinletisinden caz konserlerine, tiyatro ve çocuk gösterilerinden sanat atölyelerine kadar geniş yelpazedeki etkinlik gündemi ile ayda ortalama 9.000 ziyaretçi ve sanatseverin buluşma noktası… Toplumsal sorumlulukları ön planda tutan merkez, halka açık ve ücretsiz olarak her yaştan, her kesimden izleyiciye hizmet veriyor.

27.000 metrekare üzerine kurulu ve 4.700 metrekare kapalı alana sahip merkez, sergi salonu, oditoryumu, spor salonu, gözlem kulesi, sanat atölyeleri, sosyal etkinliklere yönelik salonları, bahçesi ve restoranı ile hizmet veriyor. 2011’de Arkitera İşveren Ödülü ve 2012’de de Ulusal Mimarlık Yapı Dalı Ödülü’nü kazanan, bakır, ahşap ve tuğla mimarisiyle fark yaratan merkezin tasarımından inşaatına uzanan süreçte ekolojik ilkeler dikkate alındı.

27 Ekim 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR