Palabıyık: DP ile birleşebiliriz

DYP-ANAP birleşmesi sırasında evrakta yanlışlıkların yapıldığını söyleyen Palabıyık, “Konu Anayasa Mahkemesi’nde, birleşme olabilir” dedi.   Doğru Y...

DYP-ANAP birleşmesi sırasında evrakta yanlışlıkların yapıldığını söyleyen Palabıyık, “Konu Anayasa Mahkemesi’nde, birleşme olabilir” dedi.

 

Doğru Yol Partisi (DYP)’de teşkilatlanma çalışmaları devam ediyor. İl başkanlığına Metin Palabıyık’ın getirildiği DYP’de dokuzuncu ilçe başkanı da atandı. Buna göre Başiskele İlçe Başkanlığı görevine Kemalettin Sekme getirildi. Atamasını alan Sekme, toplamda 5 kişiden oluşan yönetim kurulunu da oluşturdu.

 

“BOŞANMALAR ÇOK ARTTI”

İlçe başkanlığına atanmasının ardından ilk açıklamasını yapan Kemalettin Sekme, şöyle konuştu: “Türkiye büyük bir ekonomik sorun yaşıyor. Çalışan kesimin neredeyse tamamı asgari ücret ile çalışıyor. Bu durum aile yaşantılarını da etkiliyor. Boyanmaların bu kadar artmasının sebebi budur. Biz DYP olarak ekonomi konusundaki projelerimizle ülkeyi yönetmeye hazırız”

 

“BİRLEŞME OLABİLİR”

Öte yandan yeni ilçe başkanı Kemalettin Sekme ile gazetemizi ziyaret eden DYP İl Başkanı Metin Palabıyık, sürpriz bir konuyu gündeme getirdi. Yakın zamanda DYP ile Demokrat Parti’nin birleşeceğini dile getiren Sekme, “Zamanında DYP ile ANAP’ın birleşmesi sırasında usulde bazı hatalar yapılmış. Evrakların tamamı Doğru Yol Partisi adı ile hazırlanmış. Daha sonra ise biz DYP’nin kapanmadığını belirterek partimizle devam kararı aldık. Bu konu Anayasa Mahkemesi’nde. Yakında iki partinin DYP çatısı altında birleşmesi söz konusu olabilir” dedi.

 

“LOGO SORUNUNU BÜYÜTMEDİK”

Parti logosunun değişmesi hakkında da konuşan Palabıyık, “Demokrat Parti cephesinden logoda kullanılan at ile ilgili bir itiraz oldu. Bu sorunu büyütmemek için logomuzu değiştirdik. Fakat yakında çok daha etkin bazı gelişmeler yaşanacak. Türkiye Doğru Yol Partisi’nin çalışmalarını yakından takip etsin” dedi.

 

DYP BAŞİSKELE İLÇE YÖNETİMİ

Kemalettin SEKME (Başkan)

Hasan KUBATOĞLU (Başkan Yardımcısı)

Hasan YILMAZ (Teşkilatlanma Sorumlusu)

Salih SEKME (Basın Sorumlusu)

Nagihan PALABIYIK (Kadın Kolları Sorumlusu)

22 Ocak 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR