Vatan Partisi Gebze ilçe 1. Olağan Kurultayını yaptı

Dilek Düğün Salonunda yapılan kurultaya milletvekili adayları, Kocaeli il yönetimi, Darıca, Gölcük, Derince, Karamürsel ilçe yöneticiler ve diğer kon...

BÜYÜT

Dilek Düğün Salonunda yapılan kurultaya milletvekili adayları, Kocaeli il yönetimi, Darıca, Gölcük, Derince, Karamürsel ilçe yöneticiler ve diğer konuklar katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra İlçe Başkanı Murat Cirit kısa bir konuşma yaptı. Murat Cirit, 13 yıldır AKP yönetiminde milletin ve vatanın bölünme tehlikesi ile karşı karşıya getirildiğini, aydınların ve kahramanların uydurma belgelerle cezaevlerine atıldığını, bu beladan İşçi Partisi’nin altı sene süren mücadelesinin sonunda çıkılabildiğini, İşçi Partisi’nin Vatan Partisi adıyla milleti birleştirmek için yola çıktığını söyledi ve herkesi Vatan Partisi’nde birleşmeye davet etti.

İlçe Sekreteri Mustafa Cerit, yaptığı konuşmada; Gebze'nin bir sanayi kenti olduğunu ama sanayi kentine yakışmayan çarpık bir kentleşmenin, yoksulluğun ve kültürsüzlüğün yaşandığına vurgu yaparak, sanayicilere seslendi: "Buradan sanayicilere, özellikle milli sanayicilere sesleniyorum. Ayakta kalmak istiyorsanız, yabancı tekeller tarafından yok edilmek, ayaklar altına alınmak istenmiyorsanız, dik durun. Milletle, işçiyle birlikte hareket edin. İşçilerin örgütlenmesini engellemeyin, insanca yaşamasını sağlayın. Sermaye ve üretim araçları olmadan işçi olmaz, işçi olmadan da sermaye ve üretim araçları bir işe yaramaz. Birlikte üretelim, yerli malı tüketelim. Halkımızın alım gücünü arttıralım, çarşılarımızı şenlendirelim. Önümüzde milli kurtuluş mücadelesi var. Bu mücadelede emek-sermaye çelişkisi temel çelişki olmakla birlikte, baş çelişki değildir. Bölünme, ülkemizle, emperyalizm ve işbirlikçileri arasındadır. Mücadelemiz bütünleşmiş bir milletle birlikte, emperyalizm ve onun sermayesiyle, işbirlikçilerine karşı olacaktır. Bu iktidar, milli burjuvazinin dostu değil, uluslararası holdinglerin dostudur. İktidarla olan kişisel ilişkilerinize güvenmeyin. İktidar gidicidir, millet ve vatan ise kalıcıdır. Yarın iktidarla birlikte emperyalizmi kovduğumuzda baş başa, biz bize kalacağız”

 

YEREL BASINA SİTEM

Mustafa Cerit konuşmasında yerel basına da sitemde bulunarak: “Yerel basından da söz etmeden geçemeyeceğim. Yerel basın mücadeleci geleneğin temsilcisidir. Ulusal basından daha çok halkla iç içedir. Halkın kulağı, gözü ve sesi olmalıdır. Adaleti, eşitliği esas alması gerekir. Bu aynı zamanda insanlık ve vatanseverlik gereğidir. Sizler Ali Kemalleri değil, Hasan Tahsinleri örnek almalısınız. Elbette yerel basında yasalara, kurallara bağlıdır ve bunlara uymakla yükümlüdür. 7 Haziran seçimlerine 19 Parti katılıyor. Ancak basında dört partinin dışında haberler yer almıyor ya da çok kısıtlı yer bulabiliyor. Seçim haberlerinizde adil davranmanızı bekliyoruz” diye konuştu.

 

Bu olumsuz durumdan AKP ile birlikte muhalefet partilerini de sorumlu tutan Cerit, bırakın etnik ve inanç temeller üzenden hizipleşmeyi, Mustafa Kemal Atatürk'ün altı ok programında birleşelim, Kürt de bizi Türk de biziz, Alevi de biziz, Sünni de biziz, Mustafa Kemal'in askerleriyiz sözleriyle bitirdi.

Darıca İlçe sekreteri Mustafa Çalışkan da söz alarak, halkın ve üyelerin Vatan Partisi’ne daha çok maddi destek sağlamasını talep etti.

Son olarak da Vatan Partisi 1. sıra milletvekili adayı Cenap Yener söz alarak; Gebze'nin gerek nüfus, gerekse sanayi anlamında Kocaeli için önemine vurgu yaparak, "Gebze önceliğimizdir, Gebze'ye özel bir önem vereceğiz, halkla birlikte halk için yönetim anlayışını hayata geçirmek, işsizlere iş yaratmak, işçilerin insanca yaşamasını sağlamak, terör belasından kurtulmak, güvenli bir ortamda kardeşçe yaşamak, birlikte üretip, birlikte paylaşmak için adayım" sözleriyle bitirdi.

 

SEÇİM SONUCU

İlçe başkanı Murat Cirit olurken; Mustafa Cerit, Haluk Dündar, Gürsel Akbulut, Mehmet Ocak, Mehmet Volkan Gülbahar, Abdikadir Serbest, İbrahim Ethem Kılıç ve Nezih Bülbül ilçe yöneticiliğine seçildiler.​​​

22 Nisan 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR