Çınarlı sakinleri kurslardan memnun

6 ayrı merkezde kurslar düzenleniyor Derince Belediyesi’nin Halk Eğitim Müdürlüğü ile birlikte ilçe halkının eğitime yönelik talepleri doğrultusun...

BÜYÜT

6 ayrı merkezde kurslar düzenleniyor

Derince Belediyesi’nin Halk Eğitim Müdürlüğü ile birlikte ilçe halkının eğitime yönelik talepleri doğrultusunda uygulamaya geçirdiği DER-MEK yeni dönemde altı ayrı merkezde yaklaşık 2 bin 200 kursiyere hizmet veriyor. Mersincik Bilgi ve Sanat Evi, Kusachi Bilgi ve Sanat Merkezi, Derince Belediyesi Gençlik Merkezi, Yenikent Sosyal Tesisleri, Sırrıpaşa Kurs Merkezi ve Çınarlı Mahalle Konağı’nda düzenlenen kurslar ilçe sakinleri tarafından da memnuniyetle karşılanıyor.

 

Kursiyerlerden Başkan Bulut’a teşekkür

Çınarlı Mahalle Konağı’nda gerçekleşen dört ayrı kursa katılan kursiyerler de kendilerine sunulan bu eğitim imkanlarından dolayı Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut’a teşekkürlerini ifade ediyor. Toplamda 196 kursiyerin katıldığı merkezde düzenlenen kurslar arasında bu yıl en büyük ilgiyi 90 kişinin müracaat ettiği iğne oyası branşı aldı. Fatma Köse’nin haftanın dört günü eğitim verdiği kursa katılan hanımlar burada iğne oyasının inceliklerini öğrenme imkanı buluyor.

 

İğne oyası, dikiş, el nakışı ve okuma-yazma

Mehtap Kurumanoğlu’nun usta öğreticiliğinde haftanın dört günü gerçekleşen dikiş kursları da bu yıl 69 kursiyere eğitim olanağı sağlıyor. Çınarlı Mahalle Konağı’nda düzenlenen bir diğer kurs ise 30 kişinin katılım sağladığı el nakışı kursları. Haftada iki gün düzenlenen el nakışı kursunda dersleri Burcu Tunçdemir veriyor. Çınarlı Mahalle Konağı’nda ayrıca okuma yazma bilmeyenler için de kurs düzenleniyor. 7 kişinin katılımıyla gerçekleşen okuma-yazma kursunda dersleri Nejla Kısa veriyor.

27 Ekim 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR