CHP eylem yapacak

Haftalık basın toplantısını İl Binasında gerçekleştiren CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, yerel ve ulusal gündeme dair açıklamalarda bulundu. Basın topl...

Haftalık basın toplantısını İl Binasında gerçekleştiren CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, yerel ve ulusal gündeme dair açıklamalarda bulundu. Basın toplantısı öncesi Kocaelispor Başkanı Bahri Yavuz’u ağırlayan Sarıbay,“ Şahıs ve kurumsal kimliğimizle beraber Kocaelispor’un bu badireyi atlatması için kendisine elimizden geleni yapma sözünü verdim” dedi. Yeni İl binasını’da yönetim toplantısı öncesinde basın mensuplarına açıklayan Sarıbay,  Mikro taksinin sokağında buluna eski Olimpia bilardo salonunun iki katını 300’er metrekare olmak üzere aldık. Artık Yeni İl binamız orada olacak” şeklinde konuştu.

 

KEŞKE CUMHURBAŞKANIMIZ VAR DESEK...

Basın toplantısına ülke gündemini değerlendirerek başlayan Cengiz Sarıbay, “Her toplantıda ülkemiz iyi yönetilmiyor ülke iyi durumda değil diye sözlerimize başlıyoruz. Maalesef bu kötü gidiş sürekli devam ediyor.  Yargıtay mensuplarının en son bir açılışta Cumhurbaşkanı’nın yanında durmaları ülkenin konusu. Yargıtay Başkanının ‘ülkenin Cumhurbaşkanı tabi ki onun yanında bulunabiliriz’ gibilerinden cümleleri var. Keşke Yargıtay Başkanının dediği gibi Cumhurbaşkanı hepimizi kucaklasa bize hakaret etmese bizde Cumhurbaşkanımız var desek. Ama bir Cumhurbaşkanı ki anayasayı kendisi ihlal ediyor. AKP kongresinde tek seçici işlevi görüyor. Aynı gün bakanlar kurulu açılıyor kimsede çıkıp bir şey demiyor. Hukuk artık yok edildi. Erdoğan’ın söylemleri bir emir telakki eder haline geldi. Şimdi hakimlerin tarafsız ve bağımsız olmaları esas ama bunu göstermeleri gerekiyor. Bugün 2 bine yakın insanımız Cumhurbaşkanı’na hakaretten dolayı yargılanmakta. Bu durumdayken siz kalkıp Cumhurbaşkanı’nın önünden giderseniz bizde bunu eleştiririz” ifadelerini kullandı.

 

 

GEZİNİN YIL DÖNÜMÜ

Gezi Parlı direnişinin 3’üncü yıl dönümüne değinen Sarıbay, “Bu günler gezinin yıldönümü. Üzerinden 3 yıl geçti insanlar öldü öldürüldü ve maalesef bu ölen insanlarda AKP mitinglerinde Cumhurbaşkanı tarafından yuhalatıldı. Bunlar önümüze getirilerek bir gerginlik ortamı sağlanıyor. Bu ortamdan bir medet umuluyor. Asıl amaç başkanlık sistemini bizim başımıza getirmek. Başkanlık sistemi olmasa bile fiili bir başkanlık sistemi olduğunu kendisi söylüyor. Halkımızın yasal olmayan bir şeye evet demiyoruz demesi lazım ama zaman zaman yalpalayan bir MHP var. Barış görüşmeleri adı altında AKP ile yağlı ballı çalışan HDP bugün masayı Tayyip beye verdikten sonra tavır göstermekte. Baştan itibaren onurlu ve dik bir tavır sergileyen parti CHP’dir. Bu konuda da gezideki gençlerin hareketlerin kötüye yorumlandığını söylemeleri ve paralele bağlamaları da  samimiyetsiz olduklarının göstergesi” dedi.

 

 

CHP’YE 1 MİLYONLUK BİNA

Yeni İl Binasının netleştiğini belirten Sarıbay, “Bina problemi için vekaletname bugün Ankara’dan geldi. Yarın tapu işlemlerine başlıyoruz. Bir problem çıkmazsa inşallah yeni il binasının tapusunu alıyoruz. Mikro taksi sokağında eski olimpiya bilardo salonu. İki katını alacağız. 300’er metrekare olmak üzere 600 metrekare. Biraz genel merkezimiz biraz da arkadaşlarımız halkımız kanaat önderlermizin de yardım edeceklerine inanıyorum. Bu bina konusunu da çözdük” şeklinde konuştu. Yeni binanın maliyetinin 1 milyon lira olduğu öğrenildi.

 

EYLEM YAPACAĞIZ

Safi Port’ta yapılan dolgu çalışmalarına değinen CHP İl Başkanı Sarıbay, “Derince ilçe başkanımızla birlikte Yıldırım Kaya geldi Safi Port’ta inceleme yapıldı. Safi Port’ta durdurulma kararı gelmesine rağmen doldurma işlemleri yapılıyor. Mahkeme kararına rağmen buna izin veren Valimize, Belediye Başkanımıza çağrıda bulunuyorum. Hukuka aykırı olarak izin verilen Vali ve Derince başkanı sorumlu ve suçlu. Aksi halde eylem yapacağız. Kendilerini son kez uyarıyorum. Yoksa gidip o kamyonların önüne oturacağız” dedi.

 

ESKİ ÜYELERİN GÖRÜŞÜ ALINDI

Son oalrak MİA projesine değinen SArıbay, “MİA projesi ile ilgili geçen haftada bir toplantı yaptık. Bu toplantıda geçen dönemin MİA ile dava açan meclis üyelerini de çağırıp görüş aldık. Üyeler ile prensip olarak belli bir yere geldik ama daha teknik projeler ile daha geniş katılımlı bir toplantıyı uygun bulduk. 7 Haziran’dan önce de bu toplantıyı gerçekleştireceğiz. Kararını vereceğiz. Sayılan on bir eksiklik giderilmemiş.  Eksiklikler giderilirse bizim proje ile ilgili bir sıkıntımız yok. Çevre konusundaki aksaklıklar düzeltilirse bizsim bir sorunumuz yok” diye konuştu. 

 

Haber: Ahmet HAZER

01 Haziran 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

sen - sen ve ve partin bu memlekete ne yaptınız gazel oku sen bitti chp o sömürdüğünüz insan biçimi sen sus deyince susucak konuş deyince konuşcak geç bunları

Yanıtla . 0Beğen 01 Haziran 09:23
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR