Bakan ve Başkan gençlerle

İzmit Belediyesi'nin Avrupa Birliği Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı ile ortaklaşa yürüttüğü "AB Sürecinde Yerel Gençlik Pol...

BÜYÜT

İzmit Belediyesi'nin Avrupa Birliği Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı ile ortaklaşa yürüttüğü "AB Sürecinde Yerel Gençlik Politikaları Zirvesi Ankara Kızılcahamam'da gerçekleşti. Zirveye AB Bakanı Egemen Bağış, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Ulusal Ajans Başkanı ve ülkenin dört bir yanından gelen 250 genç katıldı.
İzmit Belediyesi Gençlik Meclisi koordinatörlüğünde gerçekleşen zirve de gençlerin yerel yönetime katılımı ve AB sürecinde gerçekleşen gençlik politikaları tartışıldı.
Zirvenin açılışında konuşan İzmit Belediyesi Gençlik Meclisi Üyesi ve Proje Koordinatörü olan Mehmet Beyhan gençlerin bu tür platformlarda daha sık biraraya gelmesi gerektiğini ifade ederken " başta Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan olmak üzere bizi destekleyen tüm büyüklerimize teşekkür ederiz. Bizler görüşümüz, dilimiz, dinimiz ne olursa olsun birarada olmayı başaran ve ülkesini seven gençleriz. Bu ülke için çalışmaya devam edeceğiz. Ben burada 81 ilden gelen arkadaşlarımın hepsine teşekkür ederim" dedi.
ASIL TEŞEKKÜR SİZLERE

Gençlerin bu ülkenin en büyük zenginliği olduğunu ifade ederak sözlerine başlayan Dr. Nevzat Doğan "Hepiniz bizim evladımızsınız. Hiçbirinizi birbirinden ayırmam mümkün değil. Bu projeyi sizler nakış nakış işlediniz. Sizler bize teşekkür ediyorsunuz ama asıl tesekkuru ben size ediyorum" dedi.

İŞİMİZ GÜCÜMÜZ SİZE GÜZEL BİR GELECEK SUNMAK

Gençlerin yönetime katılmasının demokratik yaşamın bir gerekliliği olduğunu konuşmasında vurgulayan Doğan İzmit Belediyesi olarak gençlerimizin yaptığı her çalışmanın arkasında olmaya ve onlara destek vermeye devam edeceğiz. Bizim işimiz gücümüz sizlere güzel bir gelecek sunmak. Bunu sizinle birlikte başaracağız. Bakanımıza ve sizlere çok teşekkür ediyorum" dedi.

BAKANDAN DOĞANA ÖVGÜ " VİZYONER BELEDİYE BAŞKANI"

AB Bakanı Egemen Bağış "programın başından beri birbirimize teşekkür ediyoruz. Burada siz gençlerin emeği çok büyük. Ama bence vizyonerliği ile bizi burada biraraya getiren İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan'a teşekkür etmemiz gerekiyor. Ben huzurlarınızda kendisine teşekkür ediyorum. Biz kendisiyle uzun zamandır tanışıyoruz. Başarıları ile bize ve sizlere örnek olan bir siyasetçi Nevzat Abi. İzmitli gençler çok şanslı. BU proje diğer büyük projelere de örnek oldu" dedi.

25 BAKAN DEĞİL GENÇLER ÜLKEYİ YÖNETECEK

Ülkemizin bir hedefi ver ve buna sizlerle ulaşacağız diyen AB Bakanı Egemen Bağış " Ağrı, Muş, Van, Gaziantep, İstanbul, Ankara yurdumuzun dört bir yanından gelen gençlerle birarada olmak beni çok mutlu ediyor. Bu ülkeyi Ankara'daki 25 bakan değil bu ülkenin gençleri yöönetecek. Sizler birbirinden farklı ama ortak paydada buluşan Türkiye sevdalısı gençlersiniz.

GENÇLER SİYASETE TEŞVİK EDİLMELİ

Bizler bu ülkede darbelerle yetiştik. Sizler daha demokratik bir ortamda yetişiyorsunuz. Gençler bu ülkede düşünmeli üretmeli ve siyaset yapmalısınız. Gençler siyasetin en önemli öğesi olmalı. Ben 42 yaşında genç bir bakanım. Demek ki sizlerde bunu başarabilirsiniz. Başbakanımız başta olmak üzere hepimiz sizin arkanızdayız.

FIKRALI KAPANIŞ

Konuşmasının ardından kendisine plaket yerine Malatya Kayısısı hediye edilen Egemen Bağış anlattığı fıkra ile gençleri kahkahaya boğdu. Kendisine verilen hediyeyi gençlerle paylaşan Bakan daha sonra İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan ile birlikte stantları gezdi.

30 Nisan 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR