ÖSS cinayetinde İbrahim Tatlıses’i örnek gösterdiler

14 Haziran 2009 tarihinde Diyarbakır’dan kan davası nedeniyle ailesiyle birlikte göç eden Mehmet Akdemir ÖSS sınavı çıkışında evine gelirken öldürülmü...

BÜYÜT

14 Haziran 2009 tarihinde Diyarbakır’dan kan davası nedeniyle ailesiyle birlikte göç eden Mehmet Akdemir ÖSS sınavı çıkışında evine gelirken öldürülmüştü. Olayın ardından tutuklanan iki kardeşin davasının görülmesine dün devam edildi. Av. Dicle Matur Çökelek olayı İbrahim Tatlıses’in olayıyla kıyasladı.

Akduman ailesi 2008 yılında kan davasından kaçmak için Diyarbakır’dan Derince’ye göç etmişlerdi. 14 Haziran 2009 tarihinde ÖSS sınavından çıkan Akdemir ailesinin öğretmen olmak isteyen oğulları Mehmet Akdemir (23) kan davası nedeniyle evine yaklaşık 100 metre kala kan davalısı Ayhan Demir tarafından silahla vurularak öldürülmüştü. Olayın ardından cinayete karışan Ayhan Demir ile birlikte ağabeyi Metin Demir tutuklanmışlardı. Olay nedeniyle açılan cinayet davasının görülmesine dün Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmeye devam edildi. Davada Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’nden istenen kamera kayıtlarının bulunamadığı ve adliye çevresindeki güvenlik kamerası bulunmadığı belirtildi.

GEÇ Mİ KALINDI
Davaya tutuklu bulunan sanıklar Ayhan Demir, Metin Demir ile birlikte avukatları Dicle Matur Çökelek, Sacit Kayasu, Hüseyin Bacacı ve Sırma Bengüer ile öldürülen Mehmet Akdemir’in kardeşi Hüsamettin Akdemir ve avukatı Özlem Ejderoğlu duruşmada hazır bulundu. Tutuklu sanıklardan Ayhan Demir’in avukatı Dicle Matur Çökelek olayı İbrahim Tatlıses’in vurulma anına benzeterek, “İbrahim Tatlıses de kafasından vurulmasına rağmen hızlı bir şekilde hastaneye götürüldüğü için hayattadır. Mağdur da kafasından vurulmuştur. Bu nedenle ölümünü gecikme nedeniyle mi yoksa direk kurşun nedeniyle mi olduğunun belirlenmesi için adli tıp kurumundan rapor talep ediyoruz” şeklinde konuştu.

“AİLE MECLİSİ KARARI”
Diğer tutuklu sanık Metin Demirín avukatı Sacit Kayasu da müvekkilinin suçsuz olduğunu ifade ederek “müvekkilim tamamen suçsuzdur. Kendisinin bu olaya iştirak ettiğini gösterecek herhangi bir delil olmamasına rağmen tutuklu bulunmaktadır. Benim babam da yıllar önce 18 ay suçsuz yere tutuklandı ardından da suçsuz olduğu ortaya çıktı. Yıllar öncesinde yaşanan bu olay bu davada da oluşacaktır. Ayrıca Güney doğdu ve Doğu Anadolu da töre cinayetleri aile meclisinin kararıyla olur. Asıl suçlular olan Selim Demir ve ağabeylerinin bu cinayeti azmettirdiğini belirlememizi müvekkilim sağlayacaktır. Öğrencilik hayatı tehlikeye girmektedir. Bu nedenle de tahliyesini talep ediyorum” dedi.

SUÇSUSUZ DEDİLER!
Tutuklu sanık Ayhan Demir de söz alarak “orada eğer güvenlik kamerası yoksa MOBESE kameraları bulunmaktadır. Görüntüleri vermek isteselerdi MOBESE kayıtlarını verirlerdi. Demek ki vermek istemiyorlar” dedi. Diğer tutuklu sanık Metin Demir ise suçsuz olduğunu ifade ederek “suçsuz yere kaç aydır tutuklu bulunuyorum. Neden tutuklandığımı bile bilmiyorum. Öğrencilik hayatım sıkıntıya girmiş durumda. Çok mağdur durumdayım” dedi. Müşteki avukatı olan Özlem Ejderoğlu ise son savunmalarını yapmak için mahkemeden ek süre istedi. Mahkeme bu istek nedeniyle ve dosyayla ilgili cumhuriyet savcısının mütalaa vermesi için mahkemeyi 12 Mayıs tarihine erteledi.

30 Mart 2011 Kocaeli- Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR