İzmit Belediyesi bisiklette örnek oldu

İzmit Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi ve Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ortaklığında düzenlenen Bisiklet ve Yaşam konulu panel büyük ilgi gördü...

BÜYÜTİzmit Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi ve Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ortaklığında düzenlenen Bisiklet ve Yaşam konulu panel büyük ilgi gördü.

Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri yerleşkesindeki panelin oturum başkanlığını İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın spor danışmanı Kocaeli Üniversitesi okutmanlarından Zeki Kutlu yaparken, trafik polisi Rüstem Kayın ile bisiklet milli hakemlerinden Fatih Trabzon da konuşmacı oldular. İzmit Belediyesi’nin bisiklet faaliyetlerini üniversite öğrencilerine anlatan Zeki Kutlu “Gelişmiş birçok ülkede oldukça yaygın şekilde kullanılan bisiklet ile ilgili Belediye Başkanımız yaklaşık 5 yıl önce ‘İzmit’i seviyor bisiklete biniyorum’ sloganıyla bir kampanya başlattı. Kampanya kısa süre içinde çığ gibi büyüdü ve binlerce kişi bisiklet kullanmaya başladı. Hem sağlık hem de ekonomik açıdan yararlı olan proje birçok kişi ve kuruma örnek oldu. Diğer illerden kentimize gelip projeyi yerine incelediler. Proje kapsamında onbinlerce öğrenciye bisiklet kullanımı eğitimi verilirken 10 binden fazla öğrenciye de Belediye Başkanımızca ücretsiz bisiklet hediye edildi” dedi.

AVRUPA’DAN ÖDÜL ALDI
Kutlu, İzmit Belediyesi’nin bisiklet projesinin Avrupa’da ödül aldığının altını da çizerek “İzmit artık bisiklet kenti olarak anılmaya başlamıştır” şeklinde konuştu. Sakarya Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube memuru Rüstem Kayın da trafikte bisiklet kullanımı konusunda görüşlerini dile getirirken Fatih Trabzon ise bisiklet sporunu, örgütsel yapılanmasını ve bazı yarışma kurallarını anlattı. Konuşmalardan sonra soru cevap kısmına geçilerek üniversite öğrencilerinin merak ettikleri soruları cevaplandırıldı. Paneli çok sayıda üniversite öğrencisinin yanı sıra Kocaeli Üniversitesi BESYO Müdürü Prof. Dr. Yavuz Taşkıran, Müdür Yardımcısı Aykut Çetinaslan, Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Kocaeli ve Sakarya Bisiklet İl Temsilcileri de takip ettiler. Panel sonunda katılımcılara kura ile bisiklet hediye edildi.

27 Aralık 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR