Avrupa sertifikası için önemli sınav

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları’nın Dilovası Kaynakçılık ve Seka Kaynakçılık branşlarında eğitim gören kursiyerleri, Av...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları’nın Dilovası Kaynakçılık ve Seka Kaynakçılık branşlarında eğitim gören kursiyerleri, Avrupa’da geçerli olan kaynakçılık sertifikası için sınava girdi. Seka Kaynakçılık Atölyesinde yapılan sınava, KO-MEK’te eğitim gören ve ön elemeden geçirilen 55 gaz altı kaynakçılık kursiyeri katıldı.

KAYNAKÇILAR İÇİN BÜYÜK BİR ADIM
Kaynakçılık kursiyerleri Avrupa’nın her yerinde geçerli “EN 287-1 standart belgesi’’nin sahibi olmak için ter döktü. Uluslararası klaslama, belgelendirme ve uygunluk değerlendirme kuruluşu olan Türk Loydu Vakfı tarafından verilen sertifika için, KO-MEK kaynakçılık kursiyerleri usta öğreticilerinin nezaretinde sınava tabii tutuldu.

AVRUPA’DA KABUL GÖREN BELGE
Avrupa’daki bütün kuruluşlar tarafından kabul edilen “EN 287-1” sertifikası için kursiyerler bütün becerilerini ortaya koydu. Kursiyerlerin yapmış olduğu kaynak parçaları, Türk Loydu Vakfı gözetmenleri tarafından incelendi. Ön değerlendirmeden geçen kaynak parçalarının, röntgen filmleri çekilecek. Filmlerin incelenmesi sonucu ise sınavı geçen kursiyerler belirlenecek. Sınavı geçenlere ,Türk Loydu Vakfı tarafından uluslararası geçerliliği olan Klas Sertifika belgesi verilecek.

HEYECANLI BEKLEYİŞ
Kendileri için büyük önem arz eden sertifika için kursiyerler, ‘’KO-MEK’ten aldığımız eğitimin kalitesini bu belgeleri alarak göstermek istiyoruz. Sertifika bizim mesleğimiz için büyük bir adım olacak, hepimiz başarılı olmak için elimizden geleni yaptık. Artık sonuçları bekleyeceğiz’’ dedi.

25 Haziran 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR