41 Kart’la yüzler gülüyor

        Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği, ihtiyaç sahibi vatandaşların gıda yardımlarını marketlerden kart aracılığı ile almalarını sağlayan...

BÜYÜT

 

 

 

 

Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği, ihtiyaç sahibi vatandaşların gıda yardımlarını marketlerden kart aracılığı ile almalarını sağlayan 41 Kart, Ramazan ayında da yüzleri güldürüyor. Her ay periyodik olarak yardım alan 14 bin 27 aile, gıda tanımlı 41 Kart’tan faydalanıyor. 41 Kart’la ihtiyaç sahibi aileler ihtiyaçlarını giderme fırsatı buluyor.

 

ALAN DA SATAN DA MEMNUN

“Gıda 41 Kart” üye işyerlerinden Ekonomik Pazar Marketleri sahibi İbrahim Okur, “41 Kart esnaf için de kullanıcı için de güzel bir uygulama. Şehir ticaretine de canlılık getiriyor. İzmit’te olan para devamlı olarak İzmit’te dönüyor. Biz merkezde olduğumuz için 41 Kart sahipleri bize daha fazla geliyorlar, uygulamadan çok memnunuz” dedi.

 

GIDA YARDIMINDA DEVRİM

Büyükşehir Belediyesi’nin gıda yardımına çok farklı bir boyut kazandıran 41 Kart hizmeti ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda yardımının daha kolay ulaştırılmasını sağlıyor. Daha önce elden teslim edilen yardımların banka kartı ile anlaşmalı marketlerden alışveriş yapar gibi vatandaşların almasını sağlayan 41 Kart istemi önemli bir ihtiyacı yerine getiriyor. Tespit edilen muhtaç ailelerin bu hizmet ile periyodik olarak belli aylarda 41 Kartlarına para yükleniyor.

 

ÖNEMLİ BİLGİLER

41 Kart sahiplerinin şifrelerini unutması, kayıp, çalıntı gibi durumlarda vatandaşların Vakıfbank şubesine giderek durumu bildirmeleri gerekiyor. Şifre unutulması durumunda ya da kartın kaybolması durumunda Vakıfbank, “41 Kartı kalan bakiyeyle birlikte tekrar basarak Büyükşehir Belediyesi’ne gönderiyor ve kart belediye yetkilileri tarafından teslim ediliyor. 41 Kartıyla marketlerin sağlayacağı her türlü indirim, komisyon vatandaş lehine yansıtılıyor.

 

01 Temmuz 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR