İzmit Zabıtası “Bilinçli Tüketici” yarışmasında

    Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın tüketicinin korunması ve piyasa gözetimi kapsamında her yıl düzenlediği “Geleneksel Tüketici Ödülleri’nin 17.’si b...

BÜYÜT

 

 

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın tüketicinin korunması ve piyasa gözetimi kapsamında her yıl düzenlediği “Geleneksel Tüketici Ödülleri’nin 17.’si bu yıl Mart ayında gerçekleştirilecek.  Radyo- Televizyon Programı Ödülü, Yazılı Basın Tüketici Köşesi Ödülü, Bilinçli Tüketici Ödülü, Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'un Uygulanmasında Başarılı Kuruluş Ödülü, Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma Ödülü, Bilimsel Çalışma Ödülü,  Hizmet Ödülü olmak üzere 7 dalda düzenlenecek olan yarışmaya katılımın yoğun olması bekleniyor.

FAALİYET RAPORUNU TESLİM ETTİLER

İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü de, “Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'un Uygulanmasında Başarılı Kuruluş Ödülü” dalında yarışmaya katılacak. Ankara’ya giden İzmit Belediyesi Zabıta Müdürü Muhammet Ergin ve Tüketici Hakları Zabıta Amiri Rahmi Kaya yarışmaya katılmak için hazırladıkları 2013 yılı faaliyet raporunu,  Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Yakup Güzel’e teslim etti.

EN BİLİNÇLİ İZMİT’ Lİ TÜKETİCİ

Konuyla ilgili açıklama yapan İzmit Belediyesi Zabıta Müdürü Ergin, vatandaşları “Tüketici Hakları” konusunda bilinçlendirmeyi hedeflediklerin belirterek; denetimlerde cezalandırmaktan çok bilgilendirmeyi amaç edindiklerini söyledi. Ergin “Sloganımızı ‘En Bilinçli İzmitli tüketici’ olarak belirledik. Vatandaşımızı ne aldığı konusunda bilinçlendirmek bizim asli görevimiz. Bu konuda tüketicilerle buluşarak şikâyetlerine çözüm aramaya ve Tüketici Kanunu’nun uygulanması ve geliştirilmesine ilişkin yol gösterici olmaya devam edeceğiz” dedi.

12 Şubat 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR