Hürriyet: CHP, sorumluluğunun farkında

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Ramazan Bayramı’nda partilileriyle bir araya gelerek örgütlerde düzenlenen bayramlaşma merasimlerine...

BÜYÜT

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Ramazan Bayramı’nda partilileriyle bir araya gelerek örgütlerde düzenlenen bayramlaşma merasimlerine katıldı. Sırasıyla Kandıra, İzmit, Derince ve Körfez İlçe örgütlerini ziyaret etti. Ziyarette koalisyonla ilgili merak edilenler de konuşuldu. Hürriyet’e ilçelere yaptığı ziyaretlerinde CHP’nin ilimiz adaylarından Cuma Karavar da katıldı.

 

“KORKU DAĞLARINI YIKTIK”

Parti bayramlaşmalarında CHP’lilere yönelik olarak konuşan CHP Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, “Genel başkanımız koalisyon aşamasında çok net ve kararlı bir tavır ortaya koyuyor. Hem demokratik hem de ekonomik vaatlerimizi yerine getirmek için 14 maddenin sürekli olarak altını çiziyor. 13 yıldır tek parti meclisine dönüşen bir meclisimiz vardı. Bu nedenle de sürekli olarak ben bilirim gibi kibirli, ben yaptım oldu mantığıyla antidemokratik, baskıcı uygulamalar ve otoriter bir yönetim anlayışıyla karşı karşıya kaldık. 7 Haziran seçimlerinde AKP’nin tek başına iktidar olmaması bu anlamda önemli bir adımdır korku dağları yıkılmıştır” dedi.

 

“SORUMLULUĞUMUZ BÜYÜK”

Bu durumun olumlu şekilde işlemesi için CHP’nin tarihi bir sorumluluğunun bulunduğunu dile getiren Hürriyet, “Geçmişte sıkıntılı günler yaşadığımız için koalisyonun kötü gösterildiği bir dönem yaşadık. Bu dönemde de o günler körükleniyor. Aslında demokratik sistemlerde, denge ve denetleme mekanizmalarının doğru işlediği sistemlerde koalisyon tek partili sistemden daha iyi bir yönetim şeklidir” açıklamasında bulundu.

 

“SAMİMİ VE KARARLIYIZ”

Türkiye’nin birleştirici gücü oldukları için üzerlerindeki ciddi sorumluluğa da dikkat çeken CHP’li Milletvekili Hürriyet, “Bize oy vermeyen seçmenimizin de bizden beklentisi var. Bizim de ısrarcı olduğumuz 14 maddelik koşullarımızda ekonomik vaatlerimiz var. Bunların hayata geçirilmesi ve verdiğimiz sözleri tutmak için sorumluluğumuz ağır ve önemlidir. Bu konuda ne kadar kararlı ve samimi olduğumuzu ortaya koymak için hemen ilk girişimlerimizi yaptık ve yasa tekliflerini hazırladık. Şimdi bizim bu yasa tekliflerimizin hayata geçirilmesi için diğer partilerin ne kadar samimi olduklarını göreceğiz. Biz koalisyondan kaçan, devleti hükümetsiz bırakan parti olmayacağız, ama ilkelerimizden de taviz vermeyeceğiz” dedi.

19 Temmuz 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR