Görsel kirlilik oluşturan, ömrünü doldurmuş binalara son

Gölcük Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri denetiminde Gölcük Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İmar-Şehircilik Dair...

BÜYÜT

Gölcük Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri denetiminde Gölcük Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İmar-Şehircilik Dairesi Başkanlığı’nın organize ettiği yıkım ekibi, 1999 depreminde hasar görmüş 6 katlı bina ve bitişik nizamda 4 katlı binanın yıkım işlemlerini tamamladı.

 

Gölcük Dumlupınar Mahallesi Adnan Menderes Caddesi No:12 adresinde (86 ada, 100 ve 150 parsel) bulunan ve Gölcük semt pazarının yanında ye alması nedeniyle tehlike arz eden yerlerin yıkımı ile vatandaşlar rahat nefes aldı. Bina yıkımı ile ilgili taşınmaz malikleri hasarlı binaların yıkılarak kaldırılması hususunda vatandaşların Gölcük Belediyesi’ ne beyanda bulunduğunu ifade eden Başkan Ellibeş, “Belediyemiz Yapı Kontrol Müdürlüğünün girişimi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı’nın yıkım ekibi ile yıkım çalışmalarına başlamıştır” dedi.

 

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Sosyal Belediyecilik anlayışı kapsamında ilçe genelinde vatandaşları kaliteli hizmetlerle buluşturduklarını söyledi. Başkan Ellibeş, “İlçe genelinde görsel kirlilik oluşturan ve ömrünü doldurmuş ekonomik durumları yetersiz olduğundan harabe evlerini yıkamayan vatandaşlara kolaylık sağlandığını vurgulayarak Belediye Fen İşleri Ekiplerimiz yıkım işlemlerini başarıyla gerçekleştiriyor” dedi.

07 Ağustos 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR