Artvinliler siyasileri ağırladı

KADER Sosyal Tesisi’nde gerçekleştirilen akşam yemeği etkinliğine Kocaeli Artvin ve Kültür Dayanışma Derneği Başkanı Mikail Kalyoncu, AKP İl Teşkilat...

KADER Sosyal Tesisi’nde gerçekleştirilen akşam yemeği etkinliğine Kocaeli Artvin ve Kültür Dayanışma Derneği Başkanı Mikail Kalyoncu, AKP İl Teşkilat Mustafa Kocaman, DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, DSP İzmit İlçe Başkanı Hülya Yıldırım, MHP İl Kadın Kolları Başkanı Özge Keçeci ve KADER yönetim kurulu üyeleri katılım sağladı.

 

GELEMEDİLER

Davetli olan il başkanlarından SP İl Başkanı Sinan Ejderoğlu ve MHP İl Başkanı Aydın Ünlü Gebze’de trafikten dolayı yemeğe katılım sağlayamazken, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay İstanbul’da, AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’da Ankara’dan dönüş yolunda olduğu için yemeğe katılamadı. KADER Sosyal Tesisi’ndeki yemekte misafirlere KADER Sosyal Tesisi’nin İşletmecisi Tenzile Aydin tarafından Cağ kebabı ikram edildi.

 

BİRLİK BERABERLİK BÖYLE DEVAM ETMELİ

Akşam yemeği öncesi bir konuşma yapan KADER Başkanı Mikail Kalyoncu, “Bu akşam özellikle kent adına bir araya gelen il başkanlarımız takdirle karşılıyoruz. Bizde dernek olarak il başkanlarımıza manevi bir destek olalım istiyoruz. Bu birlik ve beraberliğin sonuna kadar olmasını temenni ediyoruz. İstişare de her zaman fayda vardır. Ülkemizin de buna ihtiyacı vardır. Ülkemizi parçalamak isteyen birçok taşeron olduğu bir dönemde partilerimizin bu birliği oldukça önemlidir. Siyasi partileri birlik içinde görmek Kocaeli halkımızı da etkiliyor. Şimdi artık AK Partili ile CHP’li kol kola gidiyor. Bu böyle devam etmeli. Seçim bittikten sonra tekrar bir araya gelerek fikir alış verişinde bulunmak önemlidir. Bütün il başkanlarıyla bire bir görüştük” dedi.

 

“FEDERASYON OLMA PROJEMİZ VAR”

23 Ekim’de de Kocaeli’de bulunan Artvinli iş adamlarıyla sosyal tesisimizde bir araya geleceğiz diyen Kalyoncu “Belki ileride Kocaeli’de bir Artvinli iş adamları derneği de kurabiliriz. Önümüzdeki aylarda da İnşallah bürokratları ağırlayacağız. Niyetimiz Kocaeli’deki Artvinlileri daha bir araya toplamak. Nüfus olarak güçlüyüz. Bu nüfusumuzu olumlu yönde kullanmak. Amacımız mikro milliyetçilik yapmak değil. Hemşerimiz hangi görevi üstlenirse üstlensin hakkıyla yapacağına inanıyoruz. Kocaeli’deki Artvinlileri elimizden geldiği kadar temsil etmek istiyoruz. Federasyon olma projemiz var. Bekliyoruz belki bundan sonraki kuşaklar becerir. Dernekçilik çok özveri isteyen bir iş” açıklamasında bulundu.

 

15 TEMMUZ’U BEN UNUTAMAM

KADER’in düzenlediği akşam yemeğinde bir araya gelen siyasi parti temsilcileri yemeğin ardından kent ve ülke gündemine dair değerlendirmelerde bulundular. Kocaeli Artvin Kültür ve Dayanışma Derneği’nin siyasi parti temsilcilerine verdiği yemekte konuşan AKP İl Teşkilat Başkanı Mustafa Kocaman FETÖ’ye dair açıklamalarda bulunarak, “FETÖ soruşturmaları sürüyor. Mesleğe iade edilenler var. Bazı dönüşler olacaktır. Zor bir süreçten geçiyoruz. Birçok noktaya bakılıyor. Sadece tek bir kaynağa bakılmıyor. Şu anda operasyonlarda çok fazla hızlı hareket edilmiyor. Acele etmemek lazım. İnşallah sonu hayırlı olur. 15 Temmuz gecesini kimsenin unutmaması lazım. Ben o geceyi unutamam. Döngelden gelen tankların valiliğe ve parti binasına geldiği söylendi. Biz partide bize geliyor diye düşünüyorduk. Vatandaşlarımız ve partililerimizle birlikte. Herkesten Allah razı olsun. Herkes gereken tavrı gösterdi. Bu memlekette bir daha böyle bir şeye kalkışamayacaklar. Bir daha böyle hayasızca işler olamayacak” dedi.

 

ABD FETÖ’YÜ VERMEZ

AKP İl Teşkilat Başkanı Mustafa Kocaman’ın ardından konuşan DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, “6 ay işkence, 1 yılda cezaevi gördüm 1980 darbesinde. O darbe çok farklı bir darbeydi. Şu anda gerçekten bu ülkenin birlik beraberliğe ihtiyacı var. FETÖ’nün hiçbir zaman benimsemediğim bir örgüt. Ben bir kuran bir de Allah’ı bilirim. Yok, hocaymış hacıymış beni ilgilendirmiyor. Rehber peygamberimiz ve Allah’tır. FETÖ’nün bugüne kadar örgütlenmesi çok önemli. Bunun kökeni Milli Talebe Birliği’ne kadar gidiyor. FETÖ projesi 170 ülkede örgütlenmiştir.170 ülkeyi ele geçirme noktasındalar. ABD’nin FETÖ’yü geri göndermesi söz konusu olacağını düşünmüyorum. Bu konuda hepimizin hatası var. Sayın Cumhurbaşkanı bu ülkenin en üstüdür. Ona kimsenin hakaret etmesini istemem. Birçoğu biz kandırıldık dedi. Sayın Cumhurbaşkanı biz kandırıldık, halkım beni affetsin dedi. Serkan BORLAK 

07 Ekim 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR