Merkez Parti Genel Başkanı, Gebze İlçe Teşkilatı’na konuk oldu

Türkiye’de mutlak surette bir merkez partiye ihtiyaç olduğunu kaydeden Karslı, o partinin de genel başkanlığını üstlendiği Merkez Parti olduğunu kayd...

BÜYÜT

Türkiye’de mutlak surette bir merkez partiye ihtiyaç olduğunu kaydeden Karslı, o partinin de genel başkanlığını üstlendiği Merkez Parti olduğunu kaydetti. Başkan Karslı; Gebze İlçe Teşkilatı’nı ziyaretinde Merkez Parti Gebze İlçe Başkanı Fatih Altun ile yönetim kurulu üyeleri, Gebze Kadın Kolları Başkanı Çiler Boylu, milletvekili adayı Ebru Elcim, MYK üyesi Dr.İsmail Dağcı ve partililer tarafından karşılandı. Karslı’ya Gebze İlçe Teşkilatı’nı ziyaretinde İstanbul İl Başkanı Hasan Zehir, İstanbul 3.Bölge Milletvekili Adayı Dr.Selçuk Gürkaynak, Kocaeli İl Başkanı Ahmet Kınay ve Körfez İlçe Başkanı Sefa Düzgün de eşlik etti. Karslı’nın ziyareti esnasında Altay İhtisas Spor Kulübü Başkanı İsmail Altay, ASİAD Gebze Şube eski Başkanı Cemal Koçyiğit de yer aldı.

 

Partililer, konuklar ve gazeteciler ile uzun bir sohbet yapan Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı, basına yönelik değerlendirmede bulundu. Karslı, Anadolu Basını ve İstanbul Basını olmak üzere iki tür basın olduğunu belirtip İstanbul Basını’nın iktidarı tayin ettiğini, İstanbul Basını’nın tekelini kırmak için yerel basının desteklenmesi gerektiğini dile getirdi.  Günümüzde iktidarın muktedir olmadığını ve Türkiye’de görünen iktidarın yanı sıra fikri ve düşüncesi ile iktidarda yer edinilenler olduğunu kaydetti.

 

Merkez Parti olarak siyasetin merkezine ahlak ve hukuku koyarak yola koyulduklarını belirten Abdurrahim Karslı, olmadık engellemelere karşın örgütlenmelerini tamamlayarak seçimlere katılmalarının başarı olduğunu, varlıklarını duyurma ve kendilerini ispat anlamında seçimin şimdiden kazananı olduklarını söyledi. Karslı, “Şimdi sıra kendimizi anlatmakta. Ne kadar çok anlatırsak o kadar başarı edinmiş oluruz” dedi.

 

Kendilerinin kurulmasının ardından dikkatlerin üzerlerinde toplanmaması için çok sayıda parti kurulduğunu, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün parti kuracağı iddiası ile toplumun dört ay boyunca oyalandığını belirten Karslı, Gül’ün genel seçim sonrası partililerinin başına geçeceğine dair söylemlerin gerçeği yansıtmadığını kaydetti. Abdullah Gül ve emsal örneklerinin hazırcı olduğunu ve hiçbir riski göze alamayacaklarını öne süren Karslı, “Abdullah Gül hayatında hiç fedakarlık yapar mı? Günümüzde AK Parti küresel güçlerin kontrolündeki bir proje partisidir. Tayyip Erdoğan, ABD ve İsrail’in, Abdullah Gül ise İngiltere’nin kontrolündedir” dedi.

 

Saadet Partisi ile Büyük Birlik Partisi’nin kurduğu ittifak öncesi görüşme masalarında yer aldıklarını, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, kendi kurduğu partiden istifa eden MİLAD’ın kurucusu İdris Naim Şahin ile de süreç içinde görüşmelerde bulunduklarını belirten Karslı, “Bizim için nimet ve iktidar, doğruyu söylemektir” diye konuştu. Aktif siyasette yer almasının iki temel sebebi olduğunu belirten Başkan Karslı bu gerekçelerin başında dinimizin temellerinin çarpıtılması olduğunu söyledi.

 

7 Haziran genel seçimlerinde en dikkat çeken ayrıntının heyecansız bir seçim yaşanması olduğuna dikkat çeken Karslı, “Bu seçimde tek parti konuşuluyor: HDP. AK Parti ile HDP adeta birlikte çalışıyor. Halbuki bu çok büyük bir tehlike. HDP, Marksist Leninist bir kökten geliyor ve halkı dinsizleştirmeye çalışıyor” dedi.

23 Nisan 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR