Romatem 8 Milyon TL yatırım yaptı

Romatem Yönetim Kurulu Başkanı Köksal Holoğlu “Dünyanın en ucuz ve kaliteli hizmetini ülke olarak veriyoruz” açıklamasında bulundu.    Yahya Kaptan’d...

Romatem Yönetim Kurulu Başkanı Köksal Holoğlu “Dünyanın en ucuz ve kaliteli hizmetini ülke olarak veriyoruz” açıklamasında bulundu. 

 

Yahya Kaptan’da bulunan Romatem Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastaneleri 8 milyon TL'lik maliyetle hazırladığı ek hizmet binasını hizmete soktu. Ek hizmet binası düzenlenen kahvaltı programı ile tanıtıldı. Kahvaltı programına, Romatem yönetim kurulu başkanı Köksal Holoğlu, işletme müdürü Sinem Kardeş, Prof Dr. Şükrü Gündüz, Başhekim İmdat Özkul, başhemşire Gülhan Taner katıldı.

 

ice11-012.jpg

 

SON TEKNOLOJİ

Alınan cihazlarla birlikte 8 milyon TL’ ye mal edilen ek bina ile Romatem’de çalışan sayısı da 72’den 90 kişiye yükseldi. Ek bina ile açılan hizmetler ise şu şekilde: 4 adet poliklinik odası, manyetik rezonans (MR), hidroterapi ünitesi (havuz), 8 adet yatan hasta odası, psikoterapi ünitesi,  4 adet rehabilitasyon salonu, eczane. Romatem Hastanesi’nde kullanılan teknolojiler ise, lokomat yetişkin ve çocuk (yürüyüş robotu),  Armeo (kol omuz robotu), erigo (robotik sistem), spinal dekomptesyon sistemi,  ESWT (şok dalga tedavisi),  Hiltetapi (yüksek yoğunluklu lazer), Vertetrac (dikey traksiyon), En- Dynamic (akıllı egzersiz sistemi),  kardiyak rehabilitasyon sistemi.

 

roma222.jpg

 

SÖZ VERMİŞTİK

Romatem Yönetim Kurulu Başkanı Köksal Holoğlu “Hastanemizin ek hizmet binasını bitirdik. Şuanda Türkiye'nin en büyük ikinci fizik tedavi merkezi hizmetinizde. Ne gibi değişiklikler geldi. Tüm hasta odalarını vip olarak değerlendirdik. Ayaktan hasta ve yatan hastalarımızın konfor hizmeti için dışarıdan aldığınız mr hizmetini satın aldık. Hidrotapi hizmeti olarak adlandırılan havuz tedavisini aldık. Bayan ve erkek hastalarımız için ayrı havuz tedavi merkezimiz var. Dünyanın en gelişmiş robotların ilave etti. Sadece Türkiye'nin değil Türkiye'nin bulunduğu coğrafyada çok büyük rehabilitasyon merkezi haline geldi. Bunlar Kocaeli için ilk ama Türkiye içinde kritik olan ekipmanlar. Size bir söz vermiştik. Hastanemizin bilimsel kadrosunu geliştireceğiz demiştik. Sadece ekipmanları değil bu ekipmanlarını yönetecek akademik kadroyu da geliştirdik” dedi.

 

HER YÖNDEN İLGİLENİYORUZ

Bundan sonra Romatem bünyesinde görev yapacak olan Prof Dr. Şükrü Gündüz “Rehabilitasyon kişinin bütün kayıplarını sakatlık öncesindeki durumuna döndürmektedir. Hasta yakınlarının da hayatlarını normal yaşamına dönüştürmek. Hasta yakınlarını da rehabilitasyon sürecine katmaya çalışıp onlarında problemlerini çözmeye çalışacağız. Biz bu arada hastanın bakımını en ileri seviyeye götüreceğiz. Biz burada insan hayatının rehabilitasyon olan her cephesiyle ilgileniyoruz" dedi.

 

BAKAN AKDAĞ’DAN DESTEK BEKLİYOR

Romatem’in mevcut kadrosunun 72 personelden oluştuğunu belirten Holoğlu “Yapılan yeni yerle birlikte 90 sayısına ulaştık. Yabancı ülkelerden bir çok hasta kentimize gelmektedir. Sağlık Turizmi liginde ilk beş ülkeden birisi durumundayız. Diğer dört ülkeden ileri bir çok noktamız vardır. Fiyat ve kalite avantajımız vardır. Sağlık devrimini pazarlamamız gerekiyor. Bu yönde Sağlık Bakanı Recep Akdağ’dan destek bekliyoruz” açıklamasında bulundu.

 

GÜZELOĞLU’DAN DESTEK GÖRDÜK

Daha önce Samsun’da Valilik yapan Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’ndan zamanında büyük destek gördüklerini belirten Holoğlu “Vali Güzeloğlu tarafından sağlık turizmi yönünde bizlere verdiği cesaret sonrasında daha geniş alanlara gitmeye başladık. Kendisi sağlık turizmi bakımından oldukça birikimli biridir. Kocaeli’de bu durumu yansıtacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

 

600 DOLAR SAĞLIK GİDERİ

Bir çok ilde Şehir Hastaneleri kuruluyor diyen Holoğlu “Mersin’de yapılan Şehir Hastanesi’nin fizik tevdi bölümü bizlere verildi. Türk doktoru markası vardır. İlimize Azerbaycan, Çin, Kuveyt, Suudi Arabistan, Irak gibi bir çok ülkeden hastalar geliyor. Pazarlama eksikliğimiz ülke olarak vardır. Türkiye’de ulaşılabilir sağlık hizmeti en kolay ve en kaliteli durumdadır. ABD’de 10 bin dolar yıllık sağlık gideri olurken ülkemizde 600 dolardır. Sağlık Bakanı Recep Akdağ bir çok ülkeye danışmanlık yapmaktadır” dedi.

Serkan BORLAK 

31 Mayıs 2016 Kocaeli- Ekonomi


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR