'Emlak sektörü beyefendi bir sektör olmalıdır'

Kocaeli Emlakçılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Basın Sözcüsü Hakan Sin, Emlakçılar Odası’nın kurulmasıyla ilgili önemli bilgiler verirken, kendilerine...

Kocaeli Emlakçılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Basın Sözcüsü Hakan Sin, Emlakçılar Odası’nın kurulmasıyla ilgili önemli bilgiler verirken, kendilerine destek vermeyen bazı kişilere de mesaj gönderdi. Sin, şu açıklamada bulundu.

 

MESLEK ODASI 

Büyüyen ve gelişen dünyada sivil toplum kuruluşlarının ve meslek odalarının değişim ve gelişime ayak uydurması şarttır. Bu nedenle ülkemizde önemli bir meslek dalı olan hızla sayısı artan emlakçılık mesleğimizin çağa uygun hale gelmesi için meslek odası olması yaşadığımız şehrimizde kaçınılmaz bir gereklilik olmuştur.

 

KİŞİSEL BECERİ

Günümüzde bu değişim teknolojinin de zorlamasıyla hız kesmeden ve fasılasız bir şekilde devam ederken, buna ayak uydurmak için kişisel beceri ve gayret göstermek gerekiyor. Aksi halde iletişim çağının hızla aktığı bu zaman da şartların arkasından yürüyerek yetişmek mümkün olmuyor. Bu şartlara isteseniz de ayak uyduramaz hale geliyorsunuz.

 

ODA’YA İHTİYAÇ VAR

Tüm bu duygu ve düşüncelerle, bir süredir ilimizde kuruluşu ile meşgul olduğumuz ve birkaç hafta önce resmen kuruluşunu gerçekleştirdiğimiz,  Kocaeli Emlakçılar Odası, bu sektörde hizmet veren bütün emlakçılar için kurulmuştur. Bu şehrin ve emlakçılık mesleğinin bu odaya ihtiyacı zarurettir.

 

KAVGA VE DÖVÜŞ

Bu konu kişisel hırslara ve toplumsal kaprislere kurban edilemeyecek kadar hassas ve önemli mesleki konudur. Kültürel açıdan kendini geliştirememiş, hala eski teknoloji ve eski kafa ile meslek odalarına yaklaşan, kavga ve dövüş ile bir yere varacağını zanneden, söverek, karalayarak seçim zaferi elde edebileceğini düşünen, kendi aklından çok başkalarının yönlendirmesi ile hareket eden bazı insanlar tarafından geriye doğru çekilmeye ve çekişmeye alet edilmek istenmektedir.

 

ODAMIZ KURULDU

Şunu tüm meslektaşlarımıza bir kez daha hatırlatmak istiyoruz. Kocaeli Emlaklarçılar Odası Kocaelin’deki tüm emlakçılar için kurulmuştur. Ancak hiçbir bilgi sahibi olmadan, mesleki etik anlayışa uymayan bir üslupla, il dışından Kocaeli’deki meslek adına yapıldığı iddia edilen organizasyona katılarak bu şehirdeki insanlara hakaret etmek, onları provoke etmeye çalışmak hiç kimsenin haddine değildir, olmamalıdır. Kocaeli emlakçıları da buna asla izin vermemelidir. Bilinmelidir ki sektörümüz kısır çekişmelerle, gereksiz polemiklerle, gergin toplantılarla daha ileriye gidemez.

 

HAKARET VE SAYGISIZLIK

Kaldı ki ilimizde bu odanın kurulması yaklaşık altı ay zaman almıştır. Şu sıralar yasal süreci devam etmiş olup; bu uğurda işinden, evinden, istirahatından, maddi, manevi fedakârlık yaparak bu önemli hizmeti gerçekleştiren ekip toplum önünde hakaret ve saygısızlığı hak etmemektedir. Bu davranışı sergileyenleri kınıyoruz.

Bizler oda olarak her zaman kucaklayıcı ve birleştirici olmaya devam edeceğiz. Sakin sessiz ve bey efendiliğimizden taviz vermeden bu sektöre hizmet edebilme inadımızdan da vazgeçmeyeceğiz. Kocaeli’de sektörümüzde hizmet eden meslektaşlarımızdan da aynı hassasiyeti bekliyoruz. Mesleğimizin bu tür polemik ve diyaloglarla değil, meslek adına güzel işlerle kamu oyunda ses getirmesini temenni ediyoruz.

20 Haziran 2016 Kocaeli- Ekonomi


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

izmitli - Tebrikler çok iyi söylemişsin anlayan anladı anlamayanlara da ah efendim vah efendim

Yanıtla . 0Beğen 20 Haziran 10:42
01

tunç erdoğan - Kaldı ki İlimizde bu odanın kurulması yaklaşık altı ay zaman almıştır. bu uğurda işinden, evinden, istirahatından, maddi, manevi fedakârlık yaparak bu önemli hizmeti gerçekleştiren ekip toplum önünde hakaret ve saygısızlığı hak etmemektedir. ne güzel yazmışsın hakan bey 6 ay emek verenler bunları hak etmiyor diye peki 4 yıldır özellikle son iki yıldır işini gücünü ailesini çocuklarını bir tarafa bırakıp MADDİ MANEVİ FEDAKARLIKLAR YAPIP 500 üye sayısına ulaşmak için mücadele edenlere yapılanlara niye değinmiyorsun.yetki alınmadan önce bir tek üye bile odaya kayıt yaptırmayan sizler bu HAKKIN BU VEBALİN ALTINDA EZİLECEKSİNİZ. 6 AYDA maddi manevi yıpranmışlar baksen.2004 yılında kurulan 12 yıllık bir mücadeleyi yok sayacaksın 6 ayda dünyayı kurtaran adam olacaksın. sadece gülüyoruz.SEÇİMDE GÖRÜŞÜRÜZ.

Yanıtla . 0Beğen 20 Haziran 10:42
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR