Seymen Koleji’nde 3. Veli Sempozyumu yapıldı

İlimizin en köklü eğitim kurumlarından olan Seymen Koleji önceki yıllar başarıyla gerçekleştirdiği sempozyumun üçüncüsünü de yoğun bir katılımla gerç...

BÜYÜT

İlimizin en köklü eğitim kurumlarından olan Seymen Koleji önceki yıllar başarıyla gerçekleştirdiği sempozyumun üçüncüsünü de yoğun bir katılımla gerçekleştirdi. Farklı içeriği ve uygulayış biçimiyle Kocaeli’nde ilk kez Özel Seymen Eğitim Kurumları tarafından uygulanan sempozyum, on iki ayrı atölyede, konusunda uzman eğitimciler tarafından yirmi oturumda gerçekleştirildi. Veliler kadar okulu tanımak isteyenlerinde yoğun katılımıyla gerçekleşen programda; Doç.Dr. Nursu Çakın Memik: Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu, Prof.Dr. Nilüfer Özabacı: Çocuğumve Ben Uyumlu Bir Ekip miyiz? Psikolog Neşe Durgun; Çocuklarda Duyguların Dili. Farketme ve Düzenleme Becerisi, Uzman Psikolog Merve Yenal Altın; Sosyal ve Duygusal Açıdan Güçlü Çocuklar Yetiştirmek, Psikolojik Danışman Muharrem Köse Sanal Çağ ve Anne Baba,  Çocuk ve Ergen Psikoloğu, Melek Dinçel, Okul Korkusu, Eğitim Danışmanı Fırat Ataklı; 2030:Geleceğin Nitelikli Bireyini Yetiştirmek, Uzman Psikolog Şebnem Yüksel; Çocukluk Çağı Korkularını Anlamak, Rehber Öğretmenler Gülnar Hüsnüoğlu; Sınav Kaygısı, Gülşah Büyüktombak: Anne Babalıkta Bağımlılıktan Bağımsızlığa, Tuğba Ural: Anne Baba Olarak Beni Tanımak, Dilek İleri Ant: Başarı için Doğru İletişim, konularında katılımcıları bilgilendirdi.

 

Özel Seymen Eğitim Kurumları Rehberlik zümresi sempozyumun, anne ve babanın çocuğun hayatında aktif rol almasını sağlamak, çocuk ile aile arasındaki iletişimi güçlendirmek, bunun yanı sıra çocukların duygusal, sosyal, bilişsel gelişim yaşadığı ergenlik dönemi hakkında velileri bilgilendirmek amacıyla yapıldığını ve katılımın memnuniyet verici olduğunu belirtti.

 

Sempozyum sonunda İlkokul Müdürü Yasemin Demirkol, Anadolu Lisesi ve Ortaokul Müdürü Ercan Demir konuşmacılara sertifika ve hediyelerini vererek teşekkür ederken, 7 Mart 2014 Cumartesi günü Darıca Yerleşkesinde yine uzman eğitimciler tarafından yapılacak olan sempozyuma katılmak isteyen herkesi bekliyoruz dedi.

05 Mart 2015 Kocaeli- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR