Cami dernek başkanları istişare toplantısında buluştu

İl Müftülüğü ve İzmit İlçe Müftülüğü, İzmit’teki cami ve Kur’an kursu dernek başkanları ile bir araya gelerek istişare toplantısı yaptı. Dernek başkan...

İl Müftülüğü ve İzmit İlçe Müftülüğü, İzmit’teki cami ve Kur’an kursu dernek başkanları ile bir araya gelerek istişare toplantısı yaptı. Dernek başkanları ve yönetim kurulu üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği programda gelecekte yapılacak çalışmalarla ilgili fikir alışverişinde bulunuldu. Toplantıda İl Müftüsü Yusuf Doğan, İl Müftü Yardımcısı İlyas Öztel, İzmit İlçe Müftüsü Musa Bilgiç, İl Müftülüğü Şube Müdürü İbrahim Akça, İzmit İlçe Müftülüğü Müdürü Cengiz Akça ve çok sayıda cami dernek başkanı ile yönetim kurulu üyesi hazır bulundu.

 

“İBADETHANELERİN İÇİNİ DOLDURMALIYIZ”

Program Fevziye Camii İmam Hatibi Faruk Çoban tarafından okunan Kur’ân-ı Kerim ile başladı. Ardından söz alan İzmit İlçe Müftüsü Musa Bilgiç, “Bu toplantıyı yapma amacımız öncelikle birbirimizi tanımak. Sizler bugüne kadar cami ve Kur’an kurslarımızın inşasını yaptınız. Yapmış olduğunuz çalışmalardan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bundan sonra da inşasını yaptığınız ibadethanelerimizin içini doldurmak için çalışmalıyız. Bu çalışmaları da birlikte yapmak istiyoruz” dedi.

 

“CAMİNİN İNŞA EDİCİSİ OLMALIYIZ”

Yusuf Doğan ise “Birbirimizi daha iyi tanımak, dertlerimizi paylaşmak ve birlikte çözümler bulmak için sizleri davet ettik. Bu toplantıyı ilk olarak yapıyoruz. Burada amacımız öncelikli olarak tanışmaktır. Bu toplantıları bundan sonra düzenli olarak yaparak tecrübe paylaşımında bulunmak, birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarımızı sürdürmek istiyoruz. Bizler caminin inşa edicisi olmalıyız. El birliği, gönül birliği ve güç birliği içerisinde Allah’ın mabetlerine hizmeti en güzel şekilde yerine getirmeliyiz” şeklinde konuştu.

29 Kasım 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR