Kuşkan“Topaca görevini yapsın”

        CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, dün düzenlediği basın toplantısı ile gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Milletvekili Haydar Akar’ın da eşlik...

 

 

 

 

CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, dün düzenlediği basın toplantısı ile gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Milletvekili Haydar Akar’ın da eşlik ettiği toplantıda Kuşkan, AKP’liler tarafından asılan afişlerin yasalara aykırı olduğunu belirterek valiliğin gereğini yapması gerektiğini söyledi.

 

SIKINTI YAŞANIYOR

AKP’liler tarafından Kocaeli’nin kuşatıldığını söyleyen Kuşkan, “Bir siyasi partinin genel başkanı ya da başbakan gelecekse bu konuda yapılan çalışmaları doğal karşılarız. Ancak bu çalışmalar yasal çerçeveler içinde olmalıdır. Başbakan’ın Cumhurbaşkanı adayı olmasından sonra bütün devlet olanakları kullandı. Kocaeli’de de ciddi bir sıkıntı yaşanıyor” dedi.

 

KOCAELİ’DE DEVLET YOK

Yahya Kaptan, D-100 Karayolu kenarında asılı olan pankart için CHP olarak 25 Temmuz tarihinde ilçe seçim kuruluna başvurduklarını belirten Kuşkan, “Başvurudan bir gün sonra afişlerin kaldırılması kararı çıktı. Yasa gereği yol kenarları, üst ve yaya geçitlerine afiş ve pankart asılamaz. Ancak hala bir hareket yok. Kocaeli de devlet yok, kaymakamlık işin başında vilayet yok” dedi.

 

TOPACA İLE GÖRÜŞTÜM

Konu hakkında Vali Ercan Topaca’yı da aradığını ifade eden Kuşkan, “Kendisi konu ile ilgileneceğini, yazışmalar uzun sürdüğünü söyledi. Ancak kaymakamlık hala bir işlem yapmadı. Kenti bu şekilde pervasızca kullanıyor olmalarından ciddi kaygımız var. Devlet olaya el koymuyor. CHP’nin bir tane ilanını D-100 ya da herhangi bir yere assak hemen kaldırırlar. Bizden herhalde gidip kaldırmamızı bekliyorlar ama bu doğru değildir” diye konuştu.

 

YARIŞ ADİL DEĞİL

Vilayet makamının bu konuda çok duyarsız kaldığını belirten Kuşkan, “Bunların toplatılması lazım, ancak yapılmıyor. Kocaeli Türkiye genelinde eşit bir yarış olmuyor. Bu sıkıntı giderilmelidir. Vali, gereğini yapmalı, o afişleri kaldırtmalıdır. Başbakan gelsin gitsin diye bekletiliyorsa bunu da doğru bulmuyoruz” dedi. Başbakan için yapılan bağışlar hakkında da açıklama yapan Kuşkan, “Siyasi konuları dinle anlatmayı hiç sevmem ancak bu konu şu şekilde ancak açıklanır. Dinimizce sağ elin verdiğini sol el bilmemeli” ifadelerini kullandı.

 

AKP KENTİ KUŞATTI

Kentin AKP’lilerce kuşatıldığını da dile getiren CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar ise açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Bizim kentimizdeki bu kuşatılmışlık aslında tüm Türkiye’de mevcut. Türkiye’deki cumhurbaşkanlığı seçimi adil değildir. Devletin tüm imkanları yürütmenin başı tarafından kullanılıyor. Hep alttan alan taraf CHP olmuştur. Ama süreç böyle devam ederse toplumsal barışı bozan taraf biz olmayacağız.”

 

EKMEL BEY İÇİN

2 MİLYON TL BAĞIŞ

Ekmeleddin İhsanoğlu için yapılan bağışın yaklaşık 2 milyon kadar olduğunu söyleyen Akar, “Bu bağışların şeffaf olması gerekli. Başbakan için yapılan bağışların nasıl illegal şekilde çalışma yürütüldüğünün ortaya çıkarılması gerekir” dedi.

 

03 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR