Engellilere “Mobil Belediye” hizmeti

Büyükşehir Belediyesi engellileri önemli konularda bilgilendirmek amacıyla hücresel yayınla çalışan mesaj sistemi ile hizmet veriyor.Kocaeli Büyükşehi...

BÜYÜT

Büyükşehir Belediyesi engellileri önemli konularda bilgilendirmek amacıyla hücresel yayınla çalışan mesaj sistemi ile hizmet veriyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 888 Ücretsiz Bilgi Hattı ile engellilere önemli konuları haber vermek için “Yerel Yönetim Mobil İletişim Platformu” hücre yayını ile vatandaşlara mesaj gönderiyor. Birleşmiş Milletler tarafından dünyanın en iyi örnek projeleri arasında gösterilen hizmetten engelliler hiçbir ücret ödemeden yararlanabiliyor. Böylece daha önce danışmanlık hizmeti alabilmek için kaymakamlıklara, belediyelere gitmek zorunda kalan engelliler evlerinden çıkmadan öğrenmek istedikleri bilgilere ulaşabiliyor.

888 YAYINCELL
Özürlü vatandaşlar yapılan hizmet ile evde bakım parası veya özürlü maaşının ne şekilde alındığı, sosyal güvenlik kurumundan hangi özürlü malzemelerinin temin edilebileceği, tiyatro, futbol maçı gibi sosyal aktivitelerden ücretsiz ne şekilde faydalanabileceklerini hazırlanan mesajlardan öğrenerek bilgilenmeleri ve hayatın içinde yer almaları sağlanıyor. Ayrıca engellilerle ilgili haberler ve birçok duyuru da bu hizmet sayesinde SMS ile cep telefonlarına ulaştırılıyor. Hizmetten yararlanabilmek ise oldukça basit. Turkcell hatlı cep telefonu olan vatandaşlar 888 YayınCELL ayarlarını ücretsiz olarak yaptırarak, Turkcell Müşteri Hizmetleri’nden hücre yayın kanalını aktif hale getirmek yeterli.

KOCAELİ CEP’TE
Öte yandan Büyükşehir Belediyesi’nin faaliyete soktuğu diğer proje ‘Kocaeli Cep’te uygulaması ile belediye hizmetleri ve kentimizle ilgili birçok bilgiye anında erişmek mümkün. Bu uygulama ile kullanıcılar cep telefonlarından anlık olarak belediyeyle ilgili birçok hizmeti kullanma imkânına sahip. Cep telefonu üzerinden alınabilecek hizmetlerden bazıları Resimli öneri/şikâyet Borç Sorgulama, Şehir Kamera Görüntüleri, Nöbetçi Eczaneler, İhaleler Projeler, Hastaneler, Karakollar, Konaklama, Önemli Yerlerin Adres ve Telefonları, Otobüs Saatleri, Vapur Saatleri, Tren Saatleri, Etkinlikler ve Duyurular.

16 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR