Kazancı“Uyuşturucuyu temizleyeceğiz”

        Gültepe Gençlik Derneği’nin edindikleri amaç uğruna düzenledikleri farkındalık toplantıları kapsamında ‘Gençlerimizle Geleceğe Bakış’ konulu s...

 

 

 

 

Gültepe Gençlik Derneği’nin edindikleri amaç uğruna düzenledikleri farkındalık toplantıları kapsamında ‘Gençlerimizle Geleceğe Bakış’ konulu seminer geçtiğimiz günlerde Necati Gençoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Madde bağımlılığı ve sigara, alkol gibi zararlı alışkanlıklara dikkat çekilen seminerde uzman kişiler tarafından ailelere uyarılarda bulundu.

 

AİLELER DE KATILDI

Sinevizyon gösterisiyle başlayan programa İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Gültepe Gençlik Derneği Başkanı Fahri Kazancı, İzmit İlçe Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu, Kocaeli Halk Sağlığı Müdürlüğü Nermin Koçoğlu Alım, STK temsilcileri ve aileler katıldı.

 

BUNLARI TEMİZLEYECEĞİZ

Toplantıda konuşan Gültepe Gençlik Derneği Başkanı Fahri Kazancı, “Anneler çocuklarının geleceğini düşünüyor. Sokağa çıktığında arkadaş bulamayan gençlerimiz ailelerinden uzaklaşıyor ve kötü alışkanlıklar ediniyor. Madde bağımlılığı ile hayattan kopuyorlar. Büyüklerimizden sadece nasihat değil, çözüm önerileri de bekliyoruz. Bizler bu illeti mahallemizden temizleyeceğiz” dedi.

 

AİLELERE ÇAĞRI

Gençlerin artık uyuşturucu illetinden kurtulmak istediğini dile getiren Kazancı, şöyle devam etti: “Gençlerimiz kurtulmak istiyor. Birlikte başaracağız. Siz ailelere bu konuda çok büyük görevler düşüyor. Çocuklarınızla arkadaş gibi olun. Onlarla dertleşin. Onları Koruyun kollayın, ilgilenin. ‘Bir yere gideceğim’ dediğinde ‘nereye giderse gitsin’ gözüyle bakmayın. Sorgulayın, araştırın” şeklinde konuştu.

 

MADDELERLE ÜLKELERİ

YIPRATIYORLAR

Seminerde konuşma yapan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ise, medeniyetler yarışının çok farklı boyutlarda yapıldığını belirterek, “Ülkeler artık diğer milletleri topla, silahla, tankla yıpratmıyor. Maalesef birçok emperyalist ülke bağımlılık yapıcı maddeleri yıpratmak istedikleri ülkelere teşvik ediyor” dedi.

 

MÜCADELE VERİYORUZ

Sektörün çok daha farklı şekilde geliştiğini söyleyen Doğan, “Bonzai diye bir madde çıktı. Tek bir kullanışta kalıcı ruh sağlığına sebep oluyor. Türkiye, bu konuyla ilgili büyük bir mücadele veriyor. Bizlerde her zaman Gültepe Gençlik Derneği’nin, gençlerle olan her işin arkasındayız, destekçisiyiz” şeklinde konuştu.

15 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR