“Artık gereğini yapın”

  Vardiya Bizde Platformu tarafından, 3 yıldır gerçekleşen sessiz çığlık eyleminde bu hafta yine tepki vardı. Vardiya Bizde Platformu tarafından düzen...

BÜYÜT

 

Vardiya Bizde Platformu tarafından, 3 yıldır gerçekleşen sessiz çığlık eyleminde bu hafta yine tepki vardı. Vardiya Bizde Platformu tarafından düzenlenen Sessiz Çığlık eylemine bu hafta Balyoz davası kapsamında tutuklu bulunan askerlerin aileleri tarafından Değirmendere Çınarlık Meydanı’nda gerçekleştirilen Sessiz Çığlık Eylemine Deniz Kurmay Albay Önder Çelebi’nin eşi Gonca Çelebi ve Deniz Kurmay Albay Ümit Metin’in oğlu Çağrı Metin’in açıklamaları damga vurdu.

“BABANI ÖZLEDİM”

Çağrı Metin, “Acımız hasretimiz üçüncü yılını dolduruyor. Bu acıyı kelimeler nasıl anlatır bilemiyorum. Bu süreç çok uzun ve yorucu oldu. Babamla birlikte 250 tane Atatürk’ü, babayı, oğlu, kardeşi hapse attılar. Umarız hepimiz ailelerimize kavuşuruz. Bize destek veren dostlarımızla, umarız, güzel günler görürüz” diyerek düşüncelerini dile getirdi.

“ARTIK GEREĞİNİ YAPIN”

Gonca Çelebi, “Paralel yapının üyeleri tanrıcılık oynadı. Olmayan delillerle 234 şerefli askerin hayatını kararttılar. 16, 18 ve 20 yılla hapse tıkadılar. Ben buradan hükümete sesleniyorum. Ortaya koyulan delillerin tamamen sahte olduklarını bilmelerine rağmen 2 aydır hükümet hiçbir şey yapmadı. Artık gereğini yapın. Bu askerlerin hepsi masum! Bunun ötesi yok! Bugün içeride kanser tedavisi gören masum tutuklu askerler var. Ben yaşanan bu adaletsizliğin artık bitirilmesini istiyorum” diyerek tepkisini dile getirdi. Her hafta olduğu gibi, bu hafta da, İşçi Partisi İlçe Başkanı Gürsel Albayrak, yaşanan haksızlığa tepki göstererek, destek verdi. 

10 Şubat 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR