Ark: Siyaseti aklıma Alemdar bulaştırdı

AKP Derince İlçe Teşkilatı, partinin tarihinde ilk defa “Tanışma Toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan ilçe başkanı Ahmet Ark, siyaseti aklına Deri...

BÜYÜT

AKP Derince İlçe Teşkilatı, partinin tarihinde ilk defa “Tanışma Toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan ilçe başkanı Ahmet Ark, siyaseti aklına Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar’ın bulaştırdığını söyledi


AKP Derince İlçe Teşkilatı, partinin tarihinde ilk defa düzenlediği “Tanışma Toplantısı”nda bir araya geldi. Derince ilçe kongresi öncesinde AKP Genel Merkezi tarafından ilçe başkanının atanması fallara kalmıştı. Yaşanan gitgeller sonrasında 6 aylık partili olan Ahmet Ark’ın atanmasına karar verildi. Bu atama sonrasında parti içerisinde tartışmalar devam etmekle kalmadı, alınan grup kararları delinmeye başlandı. Derince Belediyesi’nde geçtiğimiz günlerde yapılan meclis toplantısında yaşananlar olaylar, AKP’de hareketli saatlerin yaşanmasına neden oldu.
GECİKMELİ BAŞLADI
Bu yaşananların ardından AKP Derince İlçe Başkanı Ahmet Ark tarafından yapılan olağanüstü toplantı sonrasında meclis üyelerinin il disiplin kuruluna gönderilmesine karar verildi. Derince ilçesinde bu yaşananların yanı sıra, teşkilat içerisinde tanışıklık sıkıntısının yaşandığı gündeme geldi. Bu duruma müdahale etmek için Derince ilçe teşkilatı tarafından “Tanışma Toplantısı” düzenledi. Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde yapılan toplantının saat 20.00’de başlaması planlanırken, Büyükşehir Belediyesi Meclisinin AKP’li üyelerinin grup toplantısı olması münasebetiyle Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar ve ilçe başkanı Ahmet Ark 30 dakika gecikmeli olarak toplantıya katıldı.
İLK DEFA KENDİMDEN GÖRDÜM
Toplantının açılışında 10 mahalle başkanı, mahalle kadın ve gençlik kolları başkanları ile yedi köyün başkanı tanıtıldı. Ardından ilçe kadın kolları başkanı Hülya Akdilek ve yönetimi, ilçe gençlik kolları başkanı Özkan Okutulmuş ve yönetimi ile ilçe başkanı Ahmet Ark ve yönetim kurulu üyeleri sahne aldı. Son olarak da belediye ve İl Genel Meclis üyeleri sahneye geldi. Toplu verilen pozların ardından konuşmalara geçildi. Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar, yaptığı konuşmada, şunları kaydetti: “Bu salonu çok daha kalabalık gördüm ben. Çok daha neşeli, çok daha farklı gördüm. Ama şunu söylemem lazım; bu salonu ilk defa gönlümden ve kendimden gördüm.
İYİ Kİ DE GÖNDERİLDİ
İlçe başkanını 25 yıldır tanırım. Bugüne kadar dargınlığımız kırgınlığımız olmamıştır. Zaman zaman biraz küskünlüğümüz olmuştur. 6 aylık partili olan arkadaşımız genel merkezimiz tarafından bize ilçe başkanı olarak gönderildi. İyi ki de gönderildi. Samimi duyguları olan, art niyeti olmayan, hesabı olmayan, bu partide kendisine verilen görevi hizmet etmek için kullanan kişi olmak önemlidir. Kendisini tebrik ediyorum. Yapılan toplantıdan memnunum. 24 Nisan tarihinde herkesi kapsayan 3 yıllık belediye hizmetlerini anlatacağız. Tanışma toplantısı yapılıyor. Çok anlamlı bir toplantı. Biz birlikteyiz, biz biriz, biz güçlüyüz. Bunu en yakın düşmanımıza ve en uzak düşmanımıza anlatmalıyız. Vatandaşımıza sonuna kadar destek vereceğiz. Elimizden gelen hizmeti vereceğiz.”
SİYASETİ AKLIMA
ALEMDAR BULAŞTIRDI
Alemdar’ın ardından konuşan ilçe başkanı Ahmet Ark ise “Teşkilatlar, bir hedef belirlenmesi sonrasında bu hedefe ulaşmak için her türlü zorluğa göğüs germek için zorluğu yenmek, gerekirse bu uğurda canını ve kanını vermek için bir araya gelmiş olan topluluktur. Hedefe varıncaya kadar kişisel olarak sorunlar bir tarafa bırakılır. Biz gidemiyorsak, gidecek arkadaşlarımıza destek vermeliyiz. İçinizde en genç teşkilatçıyım. Bundan hiçbir zaman yüksünmedim. Kibir yapıp ben bilirim demedim. Bunu da demeyeceğim. İçinizde en yeni en tecrübesiz en genç en fazla gönül veren bir arkadaşınızım. Bu şekilde de sonuna kadar devam edeceğiz. Oldukça heyecanlı durumdayım. Siyaseti aklıma Aziz Alemdar bulaştırmıştır. Elimizden geldiğince mücadele edeceğiz” dedi.

10 Nisan 2012 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR