Derince Limanı’nın özelleştirilmesi ORTALIĞI KARIŞTIRDI!

CHP, Meclis’e önerge verdiLiman İş Sendikası dava açtıCHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Derince Limanı özelleştirme ihalesinin iptali için TBMM’ye...

BÜYÜT

CHP, Meclis’e önerge verdi

Liman İş Sendikası dava açtıCHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Derince Limanı özelleştirme ihalesinin iptali için TBMM’ye önerge verdi. Akar, ihalenin Ciner Grubu’nda verileceğini iddia etti.

Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığının Resmi Gazete'de yayımlanan ilanına göre, TCDD Genel Müdürlüğüne ait Derince Limanı, 36 yıl süreyle, "İşletme Hakkının Verilmesi" yöntemiyle özelleştirilecek... Tekliflerin, Özelleştirme İdaresi Başkanlığına 10 Aralık 2013 günü saat 17.00'a kadar elden teslim edilmesi istendi. CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, ihalenin iptali için TBMM’ye önerge verdi. Akar, kürsüde yaptığı konuşmada ihalenin Ciner Grubu’nda verileceğini iddia etti.

CHP’li Akar, ihaleyle ilgili AKP hükümetini sert bir dille eleştirerek ihalenin iptalini istedi. AKP adına söz alan Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, limanın özelleştirilmesine destek verdi. MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan da limanla ilgili çekincelerini ifade etti. Liman İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Yener Aykurt, ihale ilanının iptali için Bölge İdare Mahkemesine başvurduklarını, ihalenin iptali için dört bir koldan saldırdıklarını söyledi.

15 Kasım 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR