Türkkan, İlimtepe’ye HASTANE İSTEDİ

        MHP Milletvekili Lütfü Türkkan’ın gündeminde bu kez Körfez’e bağlı İlimtepe Mahallesi vardı. Mahallenin konumu ve yüksekliği itibariyle her za...

 

 

 

 

MHP Milletvekili Lütfü Türkkan’ın gündeminde bu kez Körfez’e bağlı İlimtepe Mahallesi vardı. Mahallenin konumu ve yüksekliği itibariyle her zaman temiz ve sağlıklı bir havaya sahip olduğuna dikkat çeken Türkkan, “İlimtepe’ye hastane yapılması düşünülmüyor ise astım ve bronşit hastalarına iyi gelen bu bölgenin değerlendirilmesi gerek” şeklinde konuştu.

 

ŞİFA OLACAK

Nüfusu yaklaşık 6 bin 500 olan bu mahallenin bugüne kadar yeterli derecede değerlendirilmemiş, kaderine ve terk edilmiş olduğunu vurgulayan Lütfü Türkkan, “Özellikle bronşit ve astım hastaları İlimtepe’de sağlıklarına kavuşuyor. Bu bölgeye yapılacak bir hastane hem bronşit ve astım hastaları için şifa olacak hem de mahallenin gelişmesine katkı sağlayacaktır” dedi.

 

MÜEZZİNOĞLU’NA SORDU

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na mahalle ilgili bakanlık tarafından daha önce bir araştırma yapılıp yapılmadığını soran Türkkan, “İlimtepe’ye hastane yapılması düşünülmüyor ise astım ve bronşit hastalarına iyi gelen bu bölgenin hastalar için nasıl değerlendirilmesi gerektiği de düşünülmelidir” ifadelerine yer verdi.

 

KADERİNE TERK EDİLDİ

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun yanıtlaması için önerge veren Lütfü Türkkan, ayrıca, “Körfez İlimtepe Mahallesi konumu ve yüksekliği itibariyle her zaman temiz ve sağlıklı bir havaya sahip olarak dikkat çekmektedir. Yaklaşık 6 bin 500 nüfusa sahip bu mahalle bugüne kadar yeterli derecede değerlendirilmemiş, kaderine terk edilmiştir. Bölgeye yapılacak olan bir hastane büyük bir eksikliğin giderilmesini sağlayacaktır.”

 

06 Temmuz 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR