Yine fırın, yine yangın Kocaeli faciadan döndü

İnönü Caddesi eski Mc Donald’s karşısında bulunan ve yaklaşık iki yıl önce açılan Saroğlu Kara Fırınının bacasında yangın çıktı. Kısa sürede itfaiye e...

BÜYÜT

İnönü Caddesi eski Mc Donald’s karşısında bulunan ve yaklaşık iki yıl önce açılan Saroğlu Kara Fırınının bacasında yangın çıktı. Kısa sürede itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile söndürülen yangın yürekleri ağızlara getirdi.

Geçtiğimiz yıl alınan karar gereği inşa edilecek fırınların üzerinde yahut bitişiğinde konut bulunması yasak. Çıkan yasa gereği mevcut fırınların ruhsatları iptal edilmedi ancak yeni açılacak olan fırınlarda, yakınında konut bulunmama şartı arandı. İlimizde bulunan mevcut fırınların yüzde 90’ının konut altında yahut bitişiğinde olduğu gerçeği göz önünde bulundurulduğunda ruhsat iptal işleminin neden yapılmadığı büyük bir soru işareti olarak beliriyor. Tüpraş ve benzeri büyük sanayi kuruluşlarından ötürü sürekli tehlike altında olan ilimizde büyük bir sorunu da fırınlar oluşturuyor. Bunun en çarpıcı örneği önceki akşam şehir merkezinde yaşandı.

SON OLMAYACAK
İnönü Caddesi eski Mc Donald’s karşısında bulunan ve yaklaşık iki yıl önce açılan ekmek fırınının bacasında yangın çıktı. Çevrede bulunan vatandaşlar ve fırın sahibi tarafından yangın tüpüyle söndürülmeye çalışılan yangın itfaiye ekiplerinin kısa sürede olay yerine gelmesiyle kontrol altına alındı. Üstünde 6 kat bulunan ve yanındaki binalarla birlikte 200 hanelik bir konut alanının merkezinde faaliyet gösteren fırının bölgede oluşturduğu tehlike çevrede oturan vatandaşlarca dile getirildi. Şans eseri ucuz atlatılan yangın faciaya sebep olmazken, konutların hemen bitişiğinden çatıya uzanan fırın bacası bu olayın son olmayacağını gösterdi.

09 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR