Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı sebebiyle camilere kandil talimatı verildi mi?

Türkkan önergesinde Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı görevini devralması nedeniyle Valilikler aracılığıyla Müftülüklere bugün tüm camilerde kandillerin ya...

Türkkan önergesinde Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı görevini devralması nedeniyle Valilikler aracılığıyla Müftülüklere bugün tüm camilerde kandillerin yakılması talimatı verilip verilmediğini sordu.

 

Önergesinde İçişleri Bakanlığı’nca tüm Valiliklere genelge gönderildiği iddia edilmiş, bu genelgenin de Valilikler tarafından Müftülüklere ve tüm Camii imamlarına yollandığı ifade edilmiştir diyen Türkkan, genelgeye göre;  Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı görevini devralacağı bugün tüm camilerde kandillerin yakılması talimatı verilmiştir dedi.


DAHA ÖNCE YAPILMAYAN BU UYGULAMA NEDEN ŞİMDİ YAPILIYOR?

İçişleri Bakanı’na böyle bir genelgenin Valilikler tarafından Müftülüklere ve tüm Camii imamlarına yollandığı doğru mu diye soran MHP’li vekil, genelgeye göre Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı görevini devralacağı bugün tüm camilerde kandillerin yakılması talimatı verilmiş midir, bu talimat hangi gerekçeye dayanarak verilmiştir sorusunu yöneltti.


CUMHURBAŞKANLIĞI MAKAMI İLE CAMİLER ARASINDA NASIL BİR TEŞKİLAT BAĞI KURMAK İSTEDİNİZ?

Bakan Ala’ya daha önce yapılmayan bu uygulamanın neden Erdoğan için yapıldığını soran MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan,  Devlet’in en üst makamı olan Cumhurbaşkanlığı Makamı ile tüm Müslümanların ibadet ettikleri yer olan Camiler arasında nasıl bir teşkilat bağı kurulmak istendiği sorusuna da yanıt istedi.

Yazılı soru önergesinde Hükümetiniz’in bu yeni uygulaması diğer Cumhurbaşkanları için de geçerli olacak mı diyen Türkkan, Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı sona erdiğinde otomatikman sona mı erecek sorusuna da yanıt istedi.

MHP’li Türkkan, Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilmesi nedeniyle genelge yayınlayarak uygulamaya konacak başka ne gibi düzenlemeler olacağı konusunda da Bakan’dan açıklama istedi.

28 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR