ODTÜ-KYÖD’den önemli proje

ODTÜ Geliştirme Vakfı ÖZEL KYÖD İlk ve Ortaokulu sosyal sorumluluk projeleri yeni yılın gelişi ile hız kazandı.İlk ve Ortaokul Okul Aile Birliği üyele...

BÜYÜT

ODTÜ Geliştirme Vakfı ÖZEL KYÖD İlk ve Ortaokulu sosyal sorumluluk projeleri yeni yılın gelişi ile hız kazandı.

İlk ve Ortaokul Okul Aile Birliği üyelerinin okul yönetimi ve veliler ile el ele vererek art arda yaptıkları çalışmalar, Okul ile Aile dayanışmasının hem öğrencilere hem topluma ne kadar fayda sağlayacağını da gözler önüne serdi.

KASSEL ÇOCUK KÖYÜ EĞİTİMİ
ODTÜ KYÖD Okulları İlk ve Ortaokul Okul Aile Birliği başkanları Filiz Özer ve Hürriyet Biçer, Okul müdürü Güler Telli ve Okul Aile Birliği üyelerinden oluşan bir grup ile 26 Aralık 2012, Çarşamba günü T.C Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kocaeli Valiliği Kassel Şehri Çocuk Köyü' nü yeni yıl organizasyonunda ziyaret etti . Geçen yıl başlayan ziyaretlerin organizasyonunda değerli katkıları bulunan Kassel Çocuk Köyü gönüllü annelerinden ODTÜ KYÖD velisi Ferhan Okay, “ODTÜ KYÖD Okulları iki yıldır çocuk yuvamıza maddi ve manevi birçok katkıda bulundu. Çocuklarımızın ihtiyaçları konusunda duyarlı davrandı. Beraber pek çok etkinliğe imza attık. Okulumuza ve yardımlarını bizzat gelerek ya da bağışta bulunarak yapan tüm değerli velilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

BİRSEV ÖZEL EĞİTİM OKULU ZİYARETİ
6. sınıf velilerinin gerçekleştirdiği Birsev Özel Eğitim Okulu yardım kampanyasında toplanan kıyafetler ve alınan 4 adet tekerlekli sandalye 28 Aralık 2012, Cuma günü teslim edildi. Birsev Özel Eğitim Okulu'nu ziyaret eden sınıf temsilcileri böylesi anlamlı bir dayanışma çerçevesinde bir araya geldikleri için mutlu olduklarını belirttiler.

ODTÜ KYÖD'DE AĞAÇ DİKİMİ
6. sınıf velilerinin desteği ile öğrenciler okullarının bahçesine kendi adlarını verdikleri 34 fidanı dikti. Çocuklarının yeni yıla girerken dikili birer ağaçları olsun isteyen velilerin bu ağaçları çocuklar dikerse daha anlamlı olur düşüncesi ile başlayan etkinlik Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nün yardımları ile şenlendi.

LÖSEV YARDIM KAMPANYASI
2007 yılından bu yana LÖSEV ’in bir kardeş okulu olarak faaliyetler sürdüren ODTÜ KYÖD Okullarında yeni yıl öncesi bir LÖSEV yardım kampanyası düzenlendi. Kampanya çerçevesinde LÖSEV İstanbul Halkla İlişkiler sorumlusu Seda Alakaya tarafından öğrencilerin konu hakkında daha bilinçli ve duyarlı olmalarını sağlamak amacıyla bir seminer verildi. Ardandan Lösemili çocukların ücretsiz tedavilerine katkıda bulunmak amacıyla satış standı açıldı. BENİM YILIM BENİM KAHRAMANIM sloganına bir imza da ODTÜ KYÖD'lü çocuklar tarafından atıldı.

04 Ocak 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR