Kibar gözünü Afrika’ya çevirdi

Geçtiğimiz günlerde 15 milyon dolarlık yatırımla Ürdün’ün başkenti Amman’da sandviç panel tesisini devreye alan Kibar Holding, Afrika ve Kafkasya’ya 3...

BÜYÜT

Geçtiğimiz günlerde 15 milyon dolarlık yatırımla Ürdün’ün başkenti Amman’da sandviç panel tesisini devreye alan Kibar Holding, Afrika ve Kafkasya’ya 3 panel yatırımı daha yapmaya hazırlanıyor. Kibar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar, her biri yaklaşık 15 milyon dolar yatırımla hayata geçecek olan tesislerin 2016 yılında faaliyete geçmesini planladıklarını söyledi.

 

YENİ YATIRIMLAR

Panel havaleli bir ürün olduğu için üretim yerinden kullanım yerine taşınırken büyük miktarda navlun ödendiğini aktaran Kibar, bu dezavantajı gidermek için Doğu ve Batı Afrika’nın yanısıra Kafkasya’da da panel yatırımı yapmayı planladıklarını belirtti. Yeni panel yatırımlarına bu sene başlamayı öngördüklerini ifade eden Kibar, Ürdün’deki yatırımla ilgili olarak “Sadece Ürdün değil, Ürdün’ün yanı başındaki pazarlar olan özellikle Irak, Mısır, Suudi arabistan ve diğer Körfez ülkelerinde de iş oldukça mal satışı yapabilmek amacıyla kurduğumuz bir tesis” dedi.


ÜRDÜN'E SALÇA YATIRIMI
Assan Gıda olarak da Ürdün’de domates, salça, sos, ketçap ve mayonez tesisi kuracaklarını kaydeden Kibar, şunları söyledi: “Ürdün’de bir arazimiz daha var. O bölgede ihracata yönelik çalışan şirketimiz için bir fabrika açmayı planlıyoruz. O firmamızın ürünlerini bölge coğrafyasının vergi dezavantajlarını gidermek için kullanmayı düşünüyoruz” Kibar, bu tesisin de minimum 15 milyon dolarlık bir yatırımla hayata geçeceğini söyledi.

02 Mayıs 2014 Kocaeli- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR