Büyükşehir Ulaşım Master Planı hazırlanıyor

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, yapımı devam eden Miralay Mümtaz Caddesi’ndeki incelemeleri sırasında Ulaşım Master Planı hazırlama...

BÜYÜT

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, yapımı devam eden Miralay Mümtaz Caddesi’ndeki incelemeleri sırasında Ulaşım Master Planı hazırlamaya başladıklarını söyledi.

Kent trafiğini rahatlatmak ve Kocaeli Üniversitesi ile hastaneye ulaşımı kolaylaştırmak için Büyükşehir tarafından İzmit Miralay Mümtaz Caddesi’nde başlatılan yol çalışması aralıksız devam ediyor. Daha önce caddede 1. etap çalışmalarını tamamlayan Büyükşehir, şimdi de geri kalan kısımlarda çalışmalarını sürdürüyor. KOÜ Umuttepe Hastanesi’ne günlük 60 bin araç seyir ettiği düşünüldüğünde mevcut Umuttepe yoluna bağlantı sağlayacak alternatif bir güzergâh olması nedeniyle, Miralay Mümtaz Caddesi Üst Yapı Yapım İşi Projesi büyük önem taşıyor.

EN BÜYÜK YATIRIM ULAŞIMIN
Proje ile şehir merkezi ve Umuttepe arasındaki trafik önemli ölçüde azalacak, yol konforu çok daha iyi seviyelere yükselecek. Projesiz, dar ve iki şeritli olan mevcut yol, iki çıkış ve bir iniş olmak üzere üç şeritli yol standardına kavuşacak. D-100 Seka Tüneli’nin üzerinde bulunan hemzemin kavşaktan başlayan proje, Güney–Kuzey doğrultusunda Gültepe mevkii otoban viyadüğü altına kadar devam ediyor. Çalışmaya büyük önem veren ve yakından takip eden Başkan Karaosmanoğlu da, projeyi sık sık yerinde denetliyor. Büyükşehir Belediyesi'nin yatırımları içerisinde en büyük payı ulaşıma ayırdığını hatırlatan Karaosmanoğlu, “Kocaeli'nin en ücra köşelerinde bugün ve gelecekte ulaşım sorunu yaşanmaması için Ulaşım Master Planı'nı hazırlamaya başladık” bilgisini verdi.

14 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR