“Başka yere aday olmayacağım”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmit İlçe Başkan Adayı Ömer Akın dün kongre delegeleri ve partililerle bir araya geldi. Sahan Restaurant’ta verdiği kah...

BÜYÜT

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmit İlçe Başkan Adayı Ömer Akın dün kongre delegeleri ve partililerle bir araya geldi. Sahan Restaurant’ta verdiği kahvaltıyla delegeleri ve partilileri bir araya getiren Ömer Akın’ı desteklemek için gelen isimler arasında il yöneticileri Reyhan Akbaş, Cihat Altunyuva, partinin önemli isimlerinden Mahir Dönmez, Hasan Çelik, Sefa Sözer, Fatma Hürriyet Kaplan, Hamiyet Göksu, Nadir Birok, Savaş Poyraz, Muzaffer Gürfidan, Mecit Ünal, Burhan Nigiz, Atakan Sonugelen yer aldı.
İKTİDAR BAYRAĞINI DİKMEK İÇİN
Seçim sürecini en iyi şekilde geçirmek için çabaladıklarını ifade eden Ömer Akın delegelere seslendi. Delegelerin desteğini isteyen Akın şöyle konuştu; “Bugün burada üyelerimize ve üyelerimizin özgür iradesiyle temsil yetkisini verdiği partimizin delegelerine çağrı niteliğinde yaptığımız basın toplantısında sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bizler, 2014 yerel seçimlerinde ve 2015 genel seçimlerinde partimizin iktidar bayrağını dikecek ilçe yönetimini belirleyecek olan delegelerimize nasıl bir yönetim anlayışı ile hedeflerimize ulaşacağımızı anlatmak için bu toplantıyı düzenlemiş bulunmaktayız.
KÖKLÜ DEĞİŞİM
Değerli delege arkadaşlarım; Partimizin 12 Mayıs 2012 günü yapılacak olan İzmit İlçe Kongresi’nde, yeni ilçe yönetimini ve üst kurul delegeleri belirlemek gibi çok önemli bir görev ve sorumluluk üstlenmiş bulunmaktasınız. Öncelikle bu görevinizde başarılar dilerim. Bilinçli ve duyarlı bir partili olarak sizin de Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu dönemiyle birlikte partimizde köklü değişim ve dönüşümlerin yaşandığına tanık olduğunuza inanıyorum. Son tüzük kurultayı ile parti içi demokrasinin önemli ölçüde gelişeceği bir süreç başlamıştır. Söz konusu süreci en sağlıklı şekilde yürütmek bizlerin ellerindedir.
BÜYÜK FIRSAT
Bu bağlamda; 12 Mayıs kongresi; partimizi İzmit’te layık olduğu niteliğe kavuşturmak için; partimizdeki kökleşmiş eski hastalıklardan arınmak için; partimizin ve kentin çıkarlarını kişisel çıkarlardan üstün tutanların, CHP’liliğiyle gurur duyacağımız bilgili, birikimli, deneyimli, dürüst kadroların önünü açmak için; İzmit İlçe Örgütümüzü bir çekim merkezi haline getirmek için; yaklaşan yerel seçimlerde İzmit Belediyesi’ni kazanacak ve kentimizin Sosyal Demokrat Belediyecilik anlayışıyla yeniden buluşmasını sağlayacak kadroları yönetime getirmek için; parti içi kısır çekişmelerden kurtulmak için; büyük bir fırsattır.
“BAŞKA BİR YERE ADAY OLMAYACAĞIM”
12 Mayıs fırsatını gerçek kılmak bizlerin elindedir. Altına imzamı attığım bu belge bir taahhütnamedir. Size verdiğim sözleri asla bir seçim vaadi olarak algılamayınız. Tek derdim partimdir. Ekibimle birlikte sizlerden alacağım güç ve destekle tüm partililerimizin bu kentte onurlu, başı dik kişiler olarak dolaşmasını sağlayacağım. Bu inançla söz veriyorum. Yönetim Kurulumuz pazarlıklarla, ittifaklarla oluşmayacaktır. Her görev için alanlarında uzman, yetkin, çalışkan ve saygın isimlerden ilçe örgütümüze layık bir yönetim kurulu oluşacaktır. Görev sürem içinde başka hiçbir yere aday olmayacağım.
VAZGEÇİLMEZ İLKE; ÖNSEÇİM
Diğer Siyasi partililerle parti politikalarımıza aykırı ve kişisel menfaatler temelinde işbirliği içine girenler asla affedilmeyecektir. Görev süremiz içinde gerçekleşecek tüm seçimlerde partili adaylarımızın önseçimle belirlenmesi vazgeçilmez ilkemiz olacaktır. Parti binamıza herhangi bir sorunu veya talebi ile ilgili olarak gelen partililerimizin veya yurttaşlarımızın, sorun veya taleplerine en samimi çabalar mutlaka gösterilecek, buna rağmen çözüm bulunamasa bile, partiden kendileriyle ilgilenilmediğine dair en küçük bir şüphe duymadan ayrılmaları sağlanacaktır.
ADAYLARI KARALAYICI
PROPAGANDA YAPILMAYACAK
Parti örgütleri ve birimleri arasında en yüksek düzeyde uyumlu ve verimli çalışmalar yapılacaktır. Parti içi sorunlar kamuoyu ve basın önünde kesinlikle konuşulmayacaktır. Kongre sürecinde diğer adaylarımızla ilgili karalayıcı propaganda asla yapılmayacaktır. Kongre sürecinde Başkan Adaylığını açıklayan arkadaşlarımızla “Başkanlık Konseyi”ni oluşturacağız. Tüm süreçleri birlikte yöneteceğiz. 12 Mayıs kongresinin partimiz ve örgütümüz için bir atılımın başlangıcı olması arzusu ve umudu içinde; siz değerli delegelerimizin en sağlıklı kararı vereceğinize olan güvenimle, aileniz ve sevdiklerinizle sağlıklı, mutlu ve güzel günler dilerim.”

18 Nisan 2012 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR