ODTÜ KYÖD’ten eğitim semineri

ODTÜ KYÖD Okulları rehberlik servisi ve 1. sınıflar zümresi tarafından, 1. sınıfa başlayan öğrencilerin velilerine yönelik 2 haftalık “Ailem Okula Ba...

BÜYÜT

ODTÜ KYÖD Okulları rehberlik servisi ve 1. sınıflar zümresi tarafından, 1. sınıfa başlayan öğrencilerin velilerine yönelik 2 haftalık “Ailem Okula Başlıyor” veli eğitim semineri tamamlandı. “Ailem Okula Başlıyor” semineri, öğrencilerin gelişim dönemleri ve ailelerin çocuklarıyla iletişiminde ihtiyaç duydukları konular çerçevesinde hazırlandı.

 

İKİ OTURUMDAN OLUŞTU

Veli eğitim seminerinin 1. oturumunda “ODTÜ KYÖD’de yaşam”, “6-7 Yaş Çocuklarının Gelişim Özellikleri” ve “Anne Baba Tutumları ve Bu Tutumların Çocuğun Kişiliği Üzerindeki Etkileri” konulu eğitimler verildi. Veli eğitim seminerinin 2. oturumunda “Etkili İletişim Beceri”, “Sağlıklı Beslenme”, “Okuma-Yazma Süreci” ve “İngilizce Eğitim Programı” başlıklı konular velilere aktarıldı.

 

ÇOK FAYDALI BULDULAR

Seminerin sonunda ODTÜ KYÖD 1. sınıf velileri edindikleri bilgilerin çocukları ile kurdukları iletişimi geliştirdiğini, çocukların yaşlarıyla ilgili yapmaları gereken duygusal, bilişsel ve psikomotor gelişimlerinin nasıl olması gerektiğini, uygulamanın onlar için çok faydalı olduğunu dile getirdiler.

30 Eylül 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR