İzmit Ayazma’ya çok amaçlı kapalı pazar

            İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, yakında tamamlanacak olan Ayazma Mahallesi’ndeki kapalı pazar alanında incelemelerde bulundu. Baş...

BÜYÜT

 

 

 

 

 

 

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, yakında tamamlanacak olan Ayazma Mahallesi’ndeki kapalı pazar alanında incelemelerde bulundu. Başkan Doğan’ın pazar alanındaki incelemelerine Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Yeğnidemir, Fen İşleri Müdürü İsmet Kuntaş, Etüt Proje Müdürü Nilgün Sağıroğlu ve mahalle muhtarı Selami Şener'in de eşlik etti.

 

100 TEZGAHÇI

 

İlgililerden çalışmaların son durumu hakkında bilgi alan Doğan, “Ayazma kapalı pazarımız şehrimizin en güzel kapalı pazarlarından biri oldu. 17 Ağustos Bulvarı ile Kiraz Sokak arasındaki 1800 metrekarelik alanda kurulan kapalı pazarımızda 100'e yakın pazarcı tezgahı bulunacak. Burası sadece insanların pazar ihtiyacını karşılamak için yapılan bir tesis değil, boş kaldığı zamanlarda yine sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bir alan olarak da kullanılarak, nişan düğün, cemiyet ne istenirse yapılabilecek” dedi.

 

SPORTİF FAALİYET

 

Doğan, “Pazar alanımız sportif aktiviteler için de kullanılabilecek şekilde dizayn edildi. Gençlerimiz için basket potaları da yerleştireceğiz, isterlerse gençlerimiz burada sporlarını da yapabilecekler. Alt katında zabıtası, kafesi, çay ocağı, çocuk bakım ve emzirme odası, kurs merkezleri, çok amaçlı salonları ve emekli evi bulunan kapalı pazar, Ayazma, Malta ve Tepeköy Mahallelerimizin kullanabileceği her türlü sosyal, kültürel ve ekonomik ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde planlanmıştır” dedi.

15 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR