Haymanalı, Bulut’u yalancılıkla suçladı

Eski Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Ali Haymanalı, Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut’u hedef alan bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Bu...

Eski Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Ali Haymanalı, Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut’u hedef alan bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Bulut’un beş yıl önce laf dinlemeyen, kavgacı  geçimsiz  bir başkanken beş yıl sonra karşımıza yeni bir özelliği ile çıktığını, topluma yalan söylemeye başladığını kaydeden Haymanalı, Çenesuyu A.Ş.’yi sordu.


‘ADRESE TESLİM İHALELER’

Ali Haydar Bulut’un Ali  Haymanalı için ‘Karşı çıktığı projelere bugün olumlu bakıyor’ demesini hayal görüyor olarak yorumlayan Ali Haymanalı, “31 İhaleyi o günkü  il başkan yardımcısının firması olan Kaptanlar  Firması’na vermiş, kendi yandaşlarını korumuş, tıpkı şimdi yaptığı gibi gelir gelmez adrese teslim ihalelerle  Çenesuyu’nu satmak istemiş, bütün müracaatlarımıza sırdır  diyerek doğru dürüst cevap dahi vermemiştir” şeklinde konuştu.


‘LİMAN YOLU BAĞLANTISI YOK’

Battı çıktı projesinin yeteri kadar tartışılmadığını, birilerinin korunarak liman yolu bağlantısının halen yapılmadığını da kaydeden Haymanalı, “Küçük sanayinin olduğu yeri plan tadilatıyla ticarete çevirdiler biz gidip o insanları örgütledik itiraz ederek alanın sanayi olarak kalmasını sağladık. Buradan Sayın Bulut’a çağrımdır, iflas etmiş gösterdiğiniz Çenesuyu A.Ş.’de sermaye artışı yaptınız allayıp pulladınız. Şimdi kime satacaktınız, müşterisi hazır mıydı?” dedi.

16 Ekim 2014 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR