Tarihi Çarşı Hamamı’nda çalışmalar başladı

Bölgeye tarihi dokuya uygun bir estetik semt meydanının kazandırılacağı projenin ikinci aşaması kapsamında tarihi su sarnıcı da gün yüzüne çıkarılara...

BÜYÜT

Bölgeye tarihi dokuya uygun bir estetik semt meydanının kazandırılacağı projenin ikinci aşaması kapsamında tarihi su sarnıcı da gün yüzüne çıkarılarak koruma altına alınacak.

 

ESTETİK SEMT MEYDANI

Çarşı Hamamı projesinde ilk kazma vuruldu. Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in hayata geçireceği projeleri arasında yer alan Çarşı Hamamı Ziya Fırat Meydanı düzenleme projesinde çalışmalar başladı. İlgili kurullardan gerekli izinlerin alınmasının ardından ihale aşaması da tamamlanan Çarşı Hamamı Ziya Fırat Meydanı düzenleme çalışmasında start verildi. İki aşamalı olarak gerçekleştirilecek proje kapsamında Tarihi Çarşı Hamamı’nın etrafı düzenlenerek tarihi dokuya uygun olarak estetik bir görünüme kavuşturulacak.


2. AŞAMA SU SARNICI

Projenin ikinci aşamasında ise Çarşı Hamam’ın Atatürk Caddesi cephesinde bulunan ve atıl vaziyette bulunan tarihi su sarnıcı gün yüzüne çıkarılarak koruma altına alınacak. Çalışmalar kapsamında ilk olarak meydan düzenlemesinin tamamlanmasının hedeflendiğini dile getiren Gebze Belediyesi yetkilileri, ikinci aşama çalışmalarında tarihi su sarnıcının aslına uygun olarak koruma altına alınarak bölgenin tarihi değerinin estetik bir şekilde gelecek kuşaklara aktarılacağını bildirdi. 

24 Ekim 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR