İhsanoğlu, Destici’yi unutmadı

        Öncekmi günü ilimizde geçiren Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, Büyük Birlik Partisi’ne de bir ziyarette bulundu. Gebze’de düzenlenece...

 

 

 

 

Öncekmi günü ilimizde geçiren Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, Büyük Birlik Partisi’ne de bir ziyarette bulundu. Gebze’de düzenlenecek iftar programı ve bir dizi temasta bulunmak üzere ilimize gelen BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’yi parti binasında ziyaret eden İhsanoğlu, kendisine cumhurbaşkanlığı seçim süreci için verdiği destek dolayısıyla teşekkür etti.

 

VEKİLLER DE KATILDI

İhsanoğlu’na BBP’yi ziyaretinde MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan ve CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar da eşlik etti. Buluşmada ayrıca BBP MYK Üyesi Serhat Duyar ile il başkanı Şeref Gönenli de hazır bulundu.

 

TESADÜFİ BULUŞMA

İhsanoğlu ile İzmit’te tesadüf üzerine karşılaştıklarını söyleyen BBP Genel Başkanı Destici, “Cumhurbaşkanı adayımız ile karşılaşmamız önceden planlanmış bir şey değil. Ama güzel oldu” dedi. Gazze’deki yaşananların canlarını sıktığını da dile getiren Destici, “Saldırılar derhal durdurulmalı. İsrail ile ilişkiler tamamen durdurulmalı” şeklinde konuştu.

 

TAM DESTEK VERDİ

Cumhurbaşkanlığı seçiminde BBP olarak Ekmeleddin İhsanoğlu’nu destekleme kararı aldıklarını yineleyen Destici, “Kararımızın arkasındayız. Seçimin barışv e puzur içinde geçmesini istiyoruz” dedi. Sürecin demokratik bir yarış olduğuna değinen Destici, “Herkes bizim kararlarımıza saygılı olmalı. Ekmeleddin Bey bizi ziyaret ettiğinde beklentilerimizi kendisi ile açıkça konuştuk. Bunların başında merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun sürecinin aydınlatılması ve takibi geliyor” ifadelerini kullandı.

 

PROBLEM ÇÖZEN BİR

CUMHURBAŞKANI

Daha sonra konuşan Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu ise, “Toplantıdan çıkarken genel başkanımızın burada olduğunu öğrendik ve kendisini ziyaret etmek istedik. BBP’nin tercihi demokratik bir karardır. Destekleyenler kadar destek olmayanlara da saygılıyız. Hedefimiz Cumhurbaşkanlığı makamının herkesi kucaklamasıdır. Çankaya’da sorun yaratan değil sorun çözen, bütün partilerle iş birliği içerisinde olan bir Cumhurbaşkanı olacağız” diye konuştu. 

20 Temmuz 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR