Tavşancıl’a 4 milyon TL’lik yatırım

İSU, Dilovası’na bağlı Tavşancıl’ın altyapı problemlerini gidermek amacıyla içme suyu ve kanalizasyon çalışması başlattı. Proje yaklaşık 4 milyon 790...

BÜYÜT

İSU, Dilovası’na bağlı Tavşancıl’ın altyapı problemlerini gidermek amacıyla içme suyu ve kanalizasyon çalışması başlattı. Proje yaklaşık 4 milyon 790 bin TL’ye mal olacak.

Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Dilovası’na bağlı Tavşancıl’ın içme suyu ve kanalizasyon hatlarını yeniliyor. Yaklaşık bir yıl sürecek olan çalışmada toplam 35 kilometre uzunluğunda yeni hat yapılacak. Tavşancıl’ın mevcut altyapısı, artan nüfus ve yerleşim alanları ile birlikte yetersiz kalıyor ve ekonomik ömrünü tamamlamasından dolayı da sık sık arızalar baş gösteriyordu. Yatırım programı kapsamında Kocaeli genelinde çalışmalarını sürdüren İSU, Tavşancıl’ın altyapı problemlerini gidermek için hazırladığı projenin inşaat çalışmalarına bir süre önce başladı.

18 BİN 534 METRE İÇMESUYU
Bölgenin sit alanı olması nedeniyle alınan izinler ile birlikte Planlama, Yatırım ve İnşaat Daire Başkanlığı kontrolünde yüklenici firma tarafından başlanılan çalışmalarda içme suyu ve kanalizasyon hatlarının boruları döşeniyor. Tavşancıl’ın bol ve düzenli içme suyu ihtiyacını karşılamak amacıyla sağlıklı bir şebeke için çeşitli çaplarda düktil font ve polietilen borular kullanılarak toplam 18 bin 535 metre uzunluğunda içme suyu hattı yapılacak.

16 BİN 565 METRE KANALİZASYON
Ayrıca, bölgenin kanalizasyon hatlarını yenilemek ve yeni yerleşim alanlarının atık sularını toplamak için de çeşitli çaplarda HDPE boru kullanılarak toplam 16 bin 565 metre uzunluğunda kanalizasyon hattı yapılıyor. Toplam 35 bin 100 metre uzunluğunda içme suyu ve kanalizasyon hattının yapılacağı çalışmalarda ayrıca 1000 kişilik fosseptik de yapılacak. Yaklaşık bir yıl sürecek olan projede, şimdiye kadar 4 kilometre uzunluğunda içme suyu ve kanalizasyon hattının imalatı yapıldı. Tavşancıl’ın altyapı problemlerini giderecek olan proje, yaklaşık 4 milyon 790 bin TL’ye mal olacak.

22 Temmuz 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR