MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak: Vatandaşla dalga geçmesinler

MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak hükümetin ülke genelindeki uygulamalarına ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ilimizde yaptığı uygulamalara tepki gö...

BÜYÜT

MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak hükümetin ülke genelindeki uygulamalarına ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ilimizde yaptığı uygulamalara tepki göstererek “Vatandaşla dalga geçmeyi bıraksınlar” dedi

“Geçtiğimiz hafta Hakkari’nin Cudi dağında Özel Harekat polislerimizden 6 tanesini şehit verdik. Bu şehitlerimizden bir tanesi de Kocaeli’li Recep Topaloğlu’dur. Bundan önceki süreçte AKP tarafından MHP’yi şehit cenazelerinden geçinen bir parti olarak topluma lanse ediyordu. Üzülerek söylüyorum ki Fevziye Camii’nde kalkan şehit cenazemiz de yaşananlar sonrasında halktan gelen yoğun telefon tepkilerinden dolayı açıklama yapmak istiyorum”.

EVLATLARI GİBİ SARILDILAR
Yaylak “Halkın şehidini halkta kaçıramazsınız. Halkın şehidini halkın dualarından kaçıramazsınız. Ancak bunun örneğini Kocaeli geçtiğimiz cuma günü yaşamak durumunda kalmıştır. Bu sizlerle daha önceden paylaşmak istedim. Ancak ailesinin bu yönde bir talebi olabileceğini düşündüm. Şehit cenazesinin evine gittiğimde Şehidimiz Recep Topaloğlu’nun babası ve kayınpederi kendi evlatlarını görür gibi boğazımıza sarılarak kucaklamıştır. Evladımı görüyorum feryatları içerisinde bizlere sarıldılar. Bizlere olan inançlarını ve güvenlerini tekrar dile getirmişlerdir”.

KORKUNUZ NEDİR?
Yaylak “Ziyaret sırasında kendileri bizlere evladımızın cenazesini niçin resmi bir tören yapmadan, niçin ambulansa bindirilip alelacele mezarlığa götürüldüğünü hâlâ anlamış değiliz demektedirler. Ben de buradan sesleniyorum. Diğer beş şehidimizin cenaze törenleri resmi olarak yapılmıştır. Şehidimiz Recep Topaloğlu’nun cenazesi için halk resmi tören beklerken, halkan neden kaçırılmıştır. Korkunuz neydi? Genç yaşta vatanı uğruna şehit olan kardeşimize resmi töreni neden çok gördünüz? Çekinceniz, korkunuz neydi? Bunun yetkililer tarafından derhal açıklanmasını bekliyoruz. Kendilerini şiddetle kınıyorum. Şehidimizin cenazesinin ilk defa halktan kaçırıldığını gördüm. Bu durum herkesi derinden yaralamıştır”

BAKAN ERGÜN MÜ KORKTU
Neden kaçırıldı sorusuna Yaylak “Herhalde Bakanımız Nihat Ergün yuhalanmaktan protesto edilmekten korktuğu için olduğu tahmin ediyorum. Ama gerekli açıklamayı yetkililerden bekliyorum. Bundan korktuk, bundan çekindik desinler. AKP’li milletvekilleri tarafından şehit ailesine giden olmadığını öğrendik. Merak ediyorum dağdaki teröristin, onlara göre Uludure’de şehit olan insanların ailerini her devlet erkanı ziyaret ederken bugün bizim şehidimiz dağda değil, ovada değil, şehrin merkezindedir. Şehit ailesini neden ziyaret etmiyorlar? Merak ediyorum. Neyi bekliyorlar?”

KİMLERE RANT SAĞLANIYOR?
Yaylak “Büyükşehir Belediyesi tarafından öğrencilerimize yönelik olarak laptop, bisiklet ve en son araba dağıtılmıştır. Türkiye genelinde 81 il arasından en borçlu belediye bizim belediyemizdir. Belediye kamu kurum ve kuruluşlarına borçlarını ödeyemediğinden icralık olabileceği basında yer almıştı. Bu rant kimlere sağlanıyor. Bu kadar borç içerisinde yüzen belediye laptop, bisiklet ve araba dağıtarak kimlerin değirmenine su taşınmaktadır”

İLYAS ŞEKER’E GÖNDERME
Yaylak “AKP Milletvekili İlyas Şeker tarafından yapılan açıklamada Kocaeli 20 yıl sonra Manhattan olacak deniliyor. 10 yıldır Kocaeli’yi yönetiyorsunuz. 20 yıl sonra Kocaeli Manhattan olacak diyorsunuz. Artık insanları kandırmaktan yalandan, safsata haberlerden insanlar bıkmıştır. Çiftçi, esnaf, işçi kan ağlamaktadır. Bunlar dururken Türkiye’nin en borçlu belediyesi Kocaeli’yken buranın Manhattan olacağı söyleniyor. İnsanlarımızın gözlerinin içersine baka baka bunu söylemektedirler. Akıllarını başlarına devşirsinler. Vatandaş hizmet beklemektedir. Borç batağından insanları kurtarmaları gerekiyor. Vatandaşla dalga geçmekten vazgeçsinler. Vatandaş bir gün onlarla oynamaya başlarsa altından kalkmazlar”

28 Mart 2012 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR