Usta Sanatçı Kazım Koyuncu Kocaeli’nde unutulmadı

Türkiye’nin önemli devrimci sanatçılarından Kazım Koyuncu ölümünün 7. Yıldönümünde İzmit Vidimo Bar’da anıldıTürkiye’nin önde gelen devrimci sanatçıla...

BÜYÜT

Türkiye’nin önemli devrimci sanatçılarından Kazım Koyuncu ölümünün 7. Yıldönümünde İzmit Vidimo Bar’da anıldı
Türkiye’nin önde gelen devrimci sanatçılarından olan Kazım Koyuncu ölümünün 7. Yıldönümünde Vidimo Bar’da Ruhan Odabaş’ın katıldığı bir etkinlik ile anıldı. Kanser teşhisi konulan veya hayata sıkı sıkıya bağlanmasına rağmen hastalığa 2005 yılında yenik düşen Kazım Koyuncu devrimci kişiliği ve bunu yansıttığı sanatıyla Türkiye’nin seçkin sanatçılarındandı.
SIRTINDAKİNİ PAYLAŞAN ADAMDI
İzmit Vidimo Bar’da önceki akşam akşam saat 21.00’de Ruhan Odabaş’ın katılımıyla başlayan anma Grup Fora adlı Karadeniz ekibinin Koyuncu’nun eserlerini icra etmesiyle devam etti. Programa katılan Ruhan Odabaş “Yol Ayrımında Değiliz” adlı kendi şiirini okuyarak açılışı yaptı. Şiirin ardından kısa bir konuşma yapan Odabaş şunları söyledi, “Kazım Koyuncu sırtındakini paylaşan adamdı. Gülenle güler ağlayanla ağlardı. Karşısındaki insanın tanrısını sormaz, insan yerine koyardı herkesi” dedi.
GRUP FORA’DAN İYİ PERFORMANS
Ruhan Odabaş açılış konuşmasını ve şiirini okuduktan sonra yerini Grup Fora adlı müzik grubuna bıraktı. Kemençede İlhan Atalay, gitarda Melih Kahveci, akordeon da ise Güray Aytekin’in yer aldığı grup müthiş performansıyla Kazım Koyuncu severleri bu güzel anma töreninde Kazım’ı kendi ruhlarında yaşattılar. Gelevera Deresi, Ben Seni Sevduğumi parçalarını icra eden grup Vidimo Bar’da Kazım Koyuncu’nun aslında aramızda olduğunu bize hatırlattı.

27 Haziran 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR