Baran: Vergi ödemek bir vatandaşlık görevidir

Körfez vergi dairesi müdürü ve ekibini ağırlamaktan son derece mutlu olduğunu ifade eden Belediye Başkanı İsmail Baran kendisini ziyarete gelen yetkil...

BÜYÜT

Körfez vergi dairesi müdürü ve ekibini ağırlamaktan son derece mutlu olduğunu ifade eden Belediye Başkanı İsmail Baran kendisini ziyarete gelen yetkililerini karşılayarak Vergi Haftalarını kutladı. Körfez Vergi Dairesi Müdürü Hasan Kaya ve beraberindeki çalışanlarla samimi şekilde sohbet eden Başkan Baran, çalışmalar hakkında istişarelerde bulundu.

 

BARAN: VERGİLENDİRİLMİŞ KAZANÇ, KAZANILMIŞ EN DEĞERLİ KAZANÇTIR

Ziyaretlerinden dolayı Körfez Vergi Dairesi çalışanlarına teşekkür eden Belediye Başkanı İsmail Baran, Türkiye'nin kalkınması açısından verginin en önemli kaynaklardan bir tanesi olduğunun bilincinde olduklarını, bu kapsamda Vergi Haftası'nın da önemli olduğunu söyledi. Vergilendirilmiş kazancın en değerli kazanç olduğunu vurgulayan Başkan Baran, “Halkımızın verdiği vergileri israf etmeden, planlı bir şekilde yatırıma dönüştürüyoruz. Bu nedenle Vergi Haftası'na önem veriyoruz.” dedi. Devletlerin varlığının sürdürmesi için bireylerin vergisini vermesi gerektiğini ifade eden Başkan Baran ayrıca, bu vesileyle tüm vergi dairesi çalışanlarının da vergi haftasını kutladığını söyledi.

 

"VERGİ ÖDEMEK KUTSALDIR"

Belediye Başkanı Baran, “Vergi ödemek kutsal ve aynı zamanda bir vatandaşlık görevidir. Vergi Haftası’nın amacı, vatandaşlarımızın vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlıklarını arttırmak, toplumda ve özellikle yarının mükellefleri ya da ülkenin yöneticileri olacak çocuklarımızda sağlıklı bir vergi bilinci oluşturmaktır. Vergi gelirleri tüm kamu hizmetlerinin etkin ve hızlı bir şekilde yürütülmesinde gerekli olan ekonomik kaynağın sağlanmasında büyük önem taşımaktadır” dedi. Belediye Başkanı İsmail Baran’ın kendilerini nazik şekilde ağırlamalarından dolayı duyduğu memnuniyeti ifade eden Körfez Vergi Dairesi Müdürü Hasan Kaya, “Başkanımızın bizleri nazik şekilde ağırlamalarından dolayı teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

24 Şubat 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR