Arızlı sakinlerine ceza gibi beraat

Yaklaşık 2 yıl önce İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli’nin Arızlı konutlarına taşınması sırasında Arızlı sakinleri ile polis arasında arbede çıkmış...

BÜYÜT

Yaklaşık 2 yıl önce İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli’nin Arızlı konutlarına taşınması sırasında Arızlı sakinleri ile polis arasında arbede çıkmıştı. Polise mukavemet suçundan yargılanan Arızlı sakinleri beraat etti, fakat Arızlı Sakinleri 5 yıl boyunca her hafta karakola gidip imza verecek.

Kocaeli 2. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen davaya sanık olarak hakim karşısına çıkan Arızlı sakinlerinden Recep Or, Canan Yamak, Orçun Demir ve Recep Uğur katılırken Arızlı depremzedelerini Av. Mehmet Ümit Erdem savundu. Av. Erdem yaptığı savunmada, “her ne kadar Cumhuriyet Savcısının mütalaasında suçun sabit olduğu görülse de sanıkları 2911 sayılı kanuna aykırı hareket etmemişlerdir. Bu nedenle sanıkların tümünün tahliyesini talep ediyoruz” dedi. Sanıklar avukatın savunmasına katıldıklarını mahkeme heyetine belirtti. Mahkeme heyeti aldığı karar ile Arızlı sakinlerinin 2911 sayılı kanun olan izinsiz yürüyüş, protestonun muhalefet suçu olmadığından beraatlarına karar verdi.

POLİSE MUKAVEMETTEN CEZA
Mahkeme heyeti kamera görüntüleri ve fotoğraflardan tespit ettiği görüntüler sonucunda sanıkların 6’şar ay hapis cezasına, ardından yarısı oranında arttırarak 9 ay hapis cezasına, sanıkların iyi halinden dolayı cezanın indirilerek 7 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılmasına, cezanın ise ertelenmesine, 5 yıl süre ile sanıkların denetimle serbestlik süresine tabi tutulmasına, 5 yıl içerisinde suç işleme durumunda sanıklara kesilen cezanın uygulanmasına karar verdi.

21 Haziran 2011 Kocaeli- Asayiş


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR